Čeští Space Engineers se po třech letech překlopují do bety

Pokud si vývojáři udrží tempo, finální verze se dočkají už naše ratolesti. Ne, fajn, nejspíš už v následujícím roce.

Některé tituly se ve fázi alfa ani neohřejí a během několika týdnů, popřípadě měsíců, už přecházejí do finálního stádia či bety. Bohužel to nebývá pravidlem a například zombie survival akce DayZ od českého studia Bohemia Interactive se v této fázi vyloženě zabydlela. To už ale není případ Space Engineers.

Jelikož české studio Keen Software House drželo svůj titul v alfě více jak tři roky, bylo na čase, aby se tento vesmírný sandbox posunul do dalšího stádia. V průběhu minulého týdne obdrželo Space Engineers důležitou aktualizaci, která do hry přinesla nejen nové funkce, které potěší převážně zasvěcenější hráče, ale současně hru přiblížila k dlouho očekávané finální verzi.

Aktualizace byla vůči všem předešlým opravdu masivní a přinesla například celkový redesign bloků, nový multiplayer netcode nebo tutoriál v kampani. I přesto, že se titul dostal do další fáze až po třech letech v předběžném přístupu, je vidět, že vývojáři na titulu nepřetržitě pracují a starají se o co největší pohodlí svých hráčů.

Pokud jste o titulu doposud neslyšeli a chtěli byste to dohnat, podívejte se na nové vydaný trailer k beta verzi.

Čtěte také: Vávra: Kingdom Come je z velké části hotov. Už se jen optimalizuje

Zdroj:

YouTube

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.