Čeští youtubeři se před Vánoci opět věnují charitě

I youtubeři umí dělat radost!

Výtěžek z prodeje kalendáře, který letos vydávají naši přední youtubeři, půjde na podporu dětského centra při Thomayerově nemocnici. Prostřednictvím koupě kalendáře se tedy můžete do této charitativní akce zapojit i vy.

Nápad podpořit někoho, kdo měl v životě méně štěstí, se zrodil v komunitě youtuberů už minulý rok na Geek Campu – táboře, kam youtubeři jezdí jako hosté. Loňský kalendář vznikl na podporu Matěje, který po dětské mozkové obrně tráví většinu života na vozíčku. Přesto je aktivní a velmi rád jezdí právě na youtuberské tábory.

Matěj, kterého youtubeři z těchto táborů znají, takto inspiroval první ročník charitativní akce. Loňský Kalendář pro dobrou věc vydělal prodejem 50 000 Kč a Matěj má teď zase o kousek víc životního komfortu díky pojišťovnou nehrazeným zákrokům a rehabilitacím.


Youtubeři si letos chtějí konání dobra zopakovat a vydali další kalendář. Cíl však mají mnohem větší. Výtěžek totiž věnují dětem z dětského centra při Thomayerově nemocnici. Koho v kalendáři najdete? Tentokrát 11 předních youtuberů české scény. Konkrétně se na něm podíleli DeeThane, Kea, Ludio, Natyla, Martin Rota, Nejfake, Stejk, Vaďák, Vláďa, Ondaje a Peeetaaa.

Youtubery v jejich snažení podpořil fotograf Martin Donát a sourozenci Tereza a Honza Bartekovi z eshopu RealGeek.cz, kteří celou akci zaštiťují. Všichni věnovali svůj čas a prostředky, aby mohl kalendář vzniknout, a věří, že letos bude úspěch této charitativní akce ještě větší a pomůže nejednomu dítěti.

Prodej kalendáře potrvá do konce ledna. Můžete si ho koupit už teď za 270 Kč na RealGeek.cz, stejně jako merch youtuberů, kteří se na vzniku kalendáře podíleli. Udělejte před Vánocemi dobrou věc!

Čtěte také: PewDiePie splnil slib a smazal si svůj youtube kanál. Vedlejší

Zdroj:

Tisková zpráva, plné znění

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz