Fallout 4

PC PS4 Xbox One
Sledovat
8

Super

Fandovská čeština pro Fallout 4 se pomalu finišuje. Pro všechny platformy

Pustinou hezky česky

Zatímco práce na lokalizaci skvělého RPG Divinity: Original Sin 2 začaly teprve nedávno, další tým pod hlavičkou PřekladyHer.eu už pomalu dokončuje svůj překlad. Fallout 4 by se měl do konce roku dočkat betaverze češtiny, což si zaslouží pozornost tuzemských hráčů i nějakou tu fanfáru.

Čeština pro Fallout 4 by měla být ke stažení do 24. prosince na PC, XONE i PS4. V případě konzolí si autoři překladu vyhrazují nějaký ten týden navíc, pakliže narazí na nějaké trable. Primárně půjde o release určený k testování, do něhož se mohou zapojit všichni, kdo chtějí týmu nadšenců pomoct s nahlašováním chybek a nekonzistencí.

Je na místě ještě podotknout, že jde o lokalizaci základní hry, nikoliv DLC či modifikací. „Faktem je, že celkově DLC obsahují 1200 normostran textu. To je o něco více než třetina základní hry a znamená to teoreticky další rok práce. Ze všech DLC mají obsáhlejší příběhovou část pouze dvě – Far Harbor a Nuka-World. Velmi pravděpodobně tedy přeložíme ostatní DLC a nad těmito dvěma necháme prozatím viset otazník,“ napsal na fórum Palko, vedoucí překladu.

Dobrovolníkům se také podařilo přeložit moderskou platformu Creation Club (ač s lehce odlišnými fonty), dále pak chystají vlastní instalátor češtiny a webovou stránku. Otazník visí nad Falloutem VR, který vyjde 12. prosince. „Pokud to bude technicky jen trošku možné, rozhodně se pokusíme překlad do této verze dostat. Zde je však potřeba počítat s tím, že VR verze bude zahrnovat všechny DLC, které přeložené nemáme,“ dodává.

Další informace o stavu překladu si můžete přečíst na fóru portálu PřekladyHer.eu. Stejně tak se tam můžete přihlásit jako posila do týmu, pakliže vládnete češtině i angličtině.

Čtěte také: První Mafia je zpět v prodeji. Ale pouze na GOG.com

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz