Domů » Články » KE STAŽENÍ: Final Fantasy XIII-2 se dočkalo betaverze fandovské češtiny

KE STAŽENÍ: Final Fantasy XIII-2 se dočkalo betaverze fandovské češtiny

Překládání her do je poměrně obtížná a leckdy i nevděčná práce, přesto se i v naší české kotlině najde dostatek nadšenců, kteří se nebojí věnovat češtinám svůj volný čas. Taková partička z RK Translations nedávno na svých facebookových stránkách oznámila, že dokončila překlad JRPG Final Fantasy XIII-2. Češtinu si můžete stáhnout níže.

Dle slov autorů se vydání fandovské lokalizace protáhlo, nakonec ale práce na ní nevzdali. Final Fantasy XIII-2 jako další hru k překladu si vybrala jejich komunita v anketě kolem webu a facebooku. Samotná tvorba češtiny se ovšem neobešla bez technických zádrhelů, které se však překladatelům podařilo nakonec vyřešit,

„Poměrně dlouho nás trápily technické potíže při testování, kdy hra padala a zamrzala – což je problém samotného titulu, který na 64-bitových Windows zlobí mnoho lidí. Podařilo se nám lokalizovat problém a do češtiny jsme přidali opravu, která tyto pády a zamrzání spolehlivě řeší. Pokud jste tedy měli už předtím problém hru dohrát, snad vám naše čeština pomůže,“ napsali autoři překladu na svých facebookových stránkách.

Čeština obsahuje všechny přeložené texty i s českou diakritiku, počeštěná videa a grafiku či bonusy k překladu. Níže prolinkovaná verze je určena pro originální Steam verzi hry. Jiné nebyly testovány a nemusejí tedy pracovat správně. Ve výchozím nastavení bude čeština nainstalována do obou jazykových verzí, tedy do anglického i japonského dabingu.

Soubor s překladem ve verzi 0.9, který slouží pro veřejné testování, si můžete stáhnout přímo zde. Nejpilnější betatesteři se jako vždy objeví ve finálním buildu češtiny. Pokud narazíte na jakoukoliv chybu, můžete ji týmu nahlásit zde

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=zRDij-wHKok” /]

X