Domů » Články » Nadšenci dokončili češtinu k RPG Technomancer. Je volně ke stažení

Nadšenci dokončili češtinu k RPG Technomancer. Je volně ke stažení

Hezky česky i na Marsu

Tvorba češtiny do her je poměrně obtížnou a mnohdy i nevděčnou záležitostí, o čemž by mohli vyprávět sami jejich autoři. O to víc jsme vděční za každý překlad, který se dočká finálního vydání. To je naštěstí případ Technomancera – Farflame s jeho týmem nedávno dokončil češtinu pro toto RPG.

„NPC mluví spisovně i hovorově. Máme tu vzdělané technomanty, cynické a sprosté vojáky a mafiány, jistého svérázného řidiče a tak podobně. Hlavní změnou jsou ovšem mnohem smysluplnější dialogy v češtině. Angličtina dopadla trochu jako u Risenu 3, má spoustu významových chyb a nejasností kvůli špatné formulaci vět. Kontrola byla únavná, ale snad jsme to vychytali,“ komentují autoři překlad hry Technomancer.

Čeština je nyní volně ke stažení na stránkách překladatelského týmu. Najdete tam i několik informací ze zákulisí překladu a ukázek češtiny v galerii plné screenshotů. Za zmínku stojí i rozhovor se samotnými vývojáři ze studia Spider, kteří už naplno kutí zajímavé RPG GreedFall.

V tuto chvíli Farflame a jeho tým pracuje na překladu výživného izometrické RPG Torment: Tides of Numenera, který Patrik vychválil ve své recenzi.

Čeští překladatelé také přibírají lidi do svého týmu, pokud tedy chcete přiložit ruku k dílu a ovládáte perfektně češtinu i angličtinu, jistě váš skill ocení. Rozhodně nejde o žádná másla – mají na kontě překlady titulů jako Bioshock: Infinite, TES IV: Oblivion či Risen 3.

Čtěte také: České RPG DEX dostalo demoverzi. Dočká se i fandovského dabingu

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=ARDXiP4zdIg”/]

Source :

MujWeb.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X