Chiméria: Přidáte se k bohům, nebo budete proti nim? Záleží jen na vás!(2 minuty čtení)

Hra Chiméria se odehrává ve fantasy světě, kde bohové žijí mezi smrtelníky. Hráči jsou vyzýváni, aby se stali co nejsilnějšími a vládli světu s podporou bohů, nebo proti nim.

Lore hry říká, před tisíci lety se dva bratři rozhodli bojovat proti bohům a jejich klan byl zničen. Bohové se je za to snažili vymazat z historie ale teď si nepamatují, proč to vlastně udělali. Hráči mohou pomoci bohům kontrolovat svět, nebo proti nim bojovat, pokud to dokáží.

Jako týmy, Chiméria nabízí klany. Suroviny jsou automaticky produkovány, ale ten kdo má nejlepší infrastrukturu, bude mít surovin nejvíce. Ty jsou hlavní jednotkou pro vývoj hráče a měst.

Je to HTML webovka, takže nečekejte žádný AAA titul. Avšak to, co v sobě ukrývá je opravdu jedinečné. Hráči mohou vytvářet svá království či klany, tím vznikají tzv. frakce. Hodně se tu hraje na roleplay. Příkladem je Česko-slovenský klan Odinson, který je směřován námětem Vikingů.

Vylepšujete si svojí postavu tím, že zvyšujete level svých budov, které produkují suroviny a také tím, že zvyšujete svůj výzkum, díky kterému budete dávat větší poškození ve válkách. Za suroviny též vylepšujete svoje města – čím lepší level města, tím budete produkovat více surovin.

Vývojář k tomu říká: „Jsem vývojář na volné noze, Chiméria je velmi starý projekt, který jsem měl v hlavě v různých formách (hra, kniha, komiks). Rozhodl jsem se pro hru, která mi vydělá dostatek financí, abych mohl vydat knihu.“

Každé město, region má vlastní příběh, každý bůh, každý klan. Historii tohoto světa tvoří samotní hráči, války, pakty, mírové dohody. Komunita hry je velice přátelská, i přes válečné konflikty. Ve světě Chiméria na vás čeká spoustu překvapení, ovšem i nebezpečí.

X