Domů » Články » Herní novinky » Chrome chystá opravný update. Reaguje tak na nové chyby v procesorech

Chrome chystá opravný update. Reaguje tak na nové chyby v procesorech

Google Chrome64
Google Chrome

Minulý týden se na veřejnost provalily děsivé závady v architekturách procesorů. Meltdown postihl jen čipy od Intelu, Spectre pořádně zavařil všem výrobcům. Zatímco někteří sice tvrdí, že se o velké problémy nejedná, různí vývojáři již pracují na záchraně. Třeba tým zodpovědný za Chrome.

Oba bugy totiž lze aktivovat pouhým scriptem. Infikovanou stránku stačí jen navštívit, není tedy potřeba stahovat žádné závadné soubory, a infikovaný kód se dostane do počítače. Poté už mají útočníci neomezený přístup ke chráněným datům.

Chrome chce zareagovat nejen na tyto bugy, ale také chránit počítače proti všem slídivým skriptům. Ve verzi 64 Google omezí možnosti stránek provozovat neoprávněné skripty během prohlížení. Vydání updatu je stanoveno na 23. ledna.

Již teď je ale možné tuto funkci zapnout. Pokud se nebojíte vyzkoušet stále experimentální funkci, můžete si ji aktivovat pomocí kroků na stránkách Chromium Project. Avšak vývojáři předem varují, že může negativně ovlivnit nezávadné stránky a zaručeně zvýší už tak velký apetit Chromu, co se týče využití RAM.

Čtěte také: KARTY ZDARMA: Hearthstone rozdává balíčky ke Kobolds & Catacombs

Meltdown Spectre Google Chrome

Roztátý štít a roztomilý duch. Nevinně vypadající dvojka, co krade hesla a čísla kreditních karet.


 

Source :

pcgamer.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X