Legendární RPG Chrono Trigger konečně dorazilo na Steam. Schytává pořádnou kritiku od hráčů

Další mobilní port...

Když se řekne RPG, většina dnešních hráčů si vzpomene na Zaklínače, The Elder Scrolls nebo české Kingdom Come: Deliverance. V polovině devadesátých let žánr dočasně ovládla japonská větev. V roce 1995 totiž vyšel Chrono Trigger a vyloužil si nehynoucí lásku jak hráčů, tak i recenzentů.

Chrono Trigger původně vyšel jen pro SNES, avšak později se podíval i na původní Playstation, Nintendo DS a smartphony. Bohužel pořádná PC verze stále chyběla. Vydavatel Square Enix to těsně před koncem února konečně napravil, své RPG vypustil na Steam dost nečekaně.

Podle uživatelských recenzí na Steamu se není čemu divit. PC verze je totiž portem mobilní verze se všemi jejími nešvary. Ovládání je kvůli přenesení z dotykových displejů strašné (a ani nejde přenastavit), hra má zapnutý filtr, který rozmazává všechny pixely a tak dále.

Hráči pochopitelně nejsou vůbec spokojení, momentálně je z celkových 174 recenzí 63 % negativních. Square Enix všem hráčům, kteří si hru koupí do 2. dubna, nabízí upgrade na Limited Edition, wallpapery a pár písniček navíc moc lidí zřejmě ale nepřesvědčí. S takto milovanou hru bychom upřímně očekávali lepší zacházení.

Čtěte také: REPORTÁŽ: Únorový PragoFFest 2018 ve znamení Kingdom Come a menších front

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.