Chuchel

PC
Sledovat
8

Super

Další český zářez. Chuchel od Amanita Design získal v USA cenu za nejlepší vizuál

Další ocenění pro české vývojáře

I klubko chlupů dokáže zazářit. Česká herní scéna, či konkrétně brněnské studio Amanita Design, si může připsat další velký úspěch. Adventurní hříčka Chuchel si v rámci Game Developers Conference v San Francisku odnesla „videoherního Oscara“, prestižní cenu IGF za nejlepší vizuál.

Není to přitom zdaleka první úspěch vývojářů z Amanita Design. V roce 2007, rovněž v rámci IGF, si díky Samorostu 2 odnesli cenu za nejlepší browserovou hru. O dva roky později ovládla adventura Machinarium sekci nejlepšího vizuálního zpracování. Posledním zářezem byla Botanicula s cenou za nejlepší audio.

Chuchel je tak čtvrtým titulem, kterému se dostalo uznání na mezinárodní vývojářské půdě. Ve své kategorii dokázal porazit i Cuphead. „Vycházíme z tradice českého animovaného filmu. Snažíme se na ni navazovat. Hned několik lidí v našem týmu jsou vystudovaní animátoři − filmaři,“ přiblížil v Hospodářských novinách zakladatel herního studia Jakub Dvorský.

Na IGF se objevila i hra Attentat 1942, která bojovala o cenu za nejlepší podání příběhu. Nakonec v této kategorii zvítězil titul Night in the Woods of Infinite Fall. Už samotný postup do finálních nominací je ale skvělý úspěch. Jak Chuchel, tak Attentat 1942 jsme přinejmenším ocenili my v našich recenzích.

Čtěte také: Herní společnost Xzone hledá nového brigádníka

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz