Domů » Články » VIDEO: Chuchel od českých Amanita Design nešetří na roztomilosti

VIDEO: Chuchel od českých Amanita Design nešetří na roztomilosti

Zachraňte třešeň!

Pokud něco Češi dělají pořádně, tak jsou to určitě hry. Za první Mafii je česká herní obec schopná položit život, Arma zase pěstuje komunitu po celém světě a Samorost dobyl srdce malých a velkých i za oceánem. Za poslední jmenovanou hrou stojí studio Amanita Design, které právě vydalo nový trailer k jejich chystané hříčce Chuchel.

Pražské studio ani tentokrát neodstoupí od svého jedinečného stylu. Opět se dočkáme pohádkové adventury s roztomilým hrdinou. Chuchel je hyperaktivní chuchvalec vlasů a vášnivě miluje třešně. Je pro ně schopný udělat prakticky cokoliv, v cestě za jeho vysněnou třešní ale stojí řada překážek.

Poprvé jsme o záhadné švitořivé kuličce zaslechli loni, vývojáři si detaily až doteď schovávali. Konečně ale vyšel první trailer, který ukazuje záběry přímo ze hry. Pořád jde o point-and-click adventuru, ani v tomto ohledu Amanita velké změny nechystá.

Žádné extrémně těžké hádanky v boji o milované třešně ale nečekejte. Chuchel má hlavně zabavit, rozhodně by neměl potrápit ani ty nejmenší hráče. Přesto se dočkáme pár zajímavých momentů – už v traileru se objevilo několik odkazů na staré hry jako je Pac-Man nebo Space Invaders.

Chuchel zatím jasné datum vydání nemá, do světa ale vtrhne už na začátku příštího roku. Třešně bude lovit na PC, Mac, iOS a Androidu.

Čtěte také: REPORT: Jak vypadal Game On ve znamení Total War: Warhammer 2?

[arve url=”https://youtu.be/OMGWsjjCTpE” /]

Source :

pcgamer.com

X