Domů » Články » Chystá Google svou vlastní chytrou debetní kartu?

Chystá Google svou vlastní chytrou debetní kartu?(2 minuty čtení)

Uniklé informace tomu napovídají. Vypadá to, že by společnost ráda expandovala do nového oboru stejně, jako Apple se svou kreditkou Apple card. Co nabídne Google nového?

Lidé by pomocí vyvíjené debetní karty a k ní přidruženému účtu mohli platit její fyzickou verzí, online a přes mobilní telefon. Ke snadnějšímu přístupu má být propojena s Google aplikací, přes kterou lze sledovat pohyby na účtu, zůstatek nebo převádět peníze z účtu na účet. Společnost samozřejmě bude spolupracovat s bankovními partnery, jejichž značka bude „zdobit“ finální produkt. 

Co si od toho gigant slibuje? Kdo ví, možná ho láká vidina poplatků za účet a zlepšení cílení reklamy. Kromě všeho, co nabízí klasické bankovní debetní karty, by si zákazníci mohli v aplikaci rozkliknout jednotlivé transakce a najít kromě údajů o platbě i adresu a polohu prodejny na mapě, včetně navigace. Pokud dojde ke ztrátě, klient ji jednoduše zablokuje, aniž by se připravil o možnost online plateb a objedná si náhradu. Celý účet lze samozřejmě uzamknout. O úspěchu nového produktu by se dalo polemizovat, spoustě lidí způsobí noční můry jen spojení slov Google, platební karta a účet. Nicméně se opět jedná o neověřenou informaci.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X