Čína zavádí nová pravidla pro schvalování her, které pustí na svůj trh(1 minuta čtení)

Čínská vláda je celkově známá svým záporným postojem k počítačovým hrám. Až do roku 2015 tam byly dokonce zakázány herní konzole. Nyní ještě zpřísňuje pravidla pro vpuštění her na čínský trh.

Minulý rok zavedla vláda posuzování počítačových her, které se mají dostat na její trh. Vývojáři a vydavatelé následně zavalili úředníky Generální správy pro tisk a publikace žádostmi o schválení, a tak byl celý proces kvůli zpoždění pozastaven. Nyní se opět rozbíhá, avšak s jinými pravidly.
Tamější hráči si už nezahrají pokerové a Mahjong hry, protože by mohly podněcovat občany ke gamblingu. V Číně je u vývojářů tento typ her velmi oblíbený, jsou relativně jednoduché a přinášejí dobrý profit. Zákaz má pomoci vymýtit malá studia soustředící se jen na tento žánr.

Už žádná modrá, zelená či jiná krev. Nebudou schváleny násilné hry s mrtvolami ani s krví jakékoliv barvy. To samé platí o těch, co se inspirují obdobím císařské Číny nebo mají politický podtext. Další špatnou zprávou pro čínské hráče je to, že počet schválených her bude limitován.

Tereza Chvostová
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.