Číňané předběhli Nintendo – prodávají tablet podobný nově odhalené konzoli Switch(1 minuta čtení)

Skyrim si na něm ale nevyzkoušíte, pohání ho Android.

Po každém vydání nové herní konzole od většího výrobce se objeví spousty kopií z Číny nebo dalších asijských států. Nintendo Switch byl oznámen sice až tento čtvrtek, už nyní ale existuje čínské zařízení, jenž nabízí velmi podobné funkce. Nejedná se ale o herní konzoli, Morphus X300 od firmy Aikun Electronics je herní Android tablet.

Oproti svým vrstevníkům nabízí 3D a otočný fotoaparát, hlavním tahákem jsou ale dva odnímatelné ovladače. Ty jsou oproti těm nintendovským mnohem robustnější, fungují ale prakticky naprosto stejně. S tabletem nejsou nijak fyzicky propojeny, lze je tedy použít i vysunuté, dosah je podle výrobce až 10 metrů.

Rozhodně se ale nejedná o přímou konkurenci pro Nintendo Switch. Morphus X300 je silně limitován systémem Android, který se alespoň podle traileru pro Nintendo Switch nemůže s japonskou konzolí ve výčtu her rovnat.

Není to ani poprvé, co se objevil podobný koncept ovladačů pro Android zařízení. Postranní „pady“ pro tablety nějakou dobu vyrábí i Razer, i když v neodnímatelné formě. Každopádně Morphus X300 podle spekulací nebude posledním čínským výrobkem podobným Nintendu Switch.

Čtěte také: Nintendo odhalilo svou novou konzoli – dovolí vám hrát Skyrim i na cestách

Source :

kotaku.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na