Tvůrci LawBreakers a Radical Heights zavírají krám. Cliff Bleszinski si dá od vývoje her pauzu

Ani battle royale na záchranu nestačil

I mezi herními vývojáři se dají najít výrazné osobnosti. Bethesda má Todda Howarda, Hearthstone měl donedávna Bena Brodea a pak tu byl Cliff Bleszinski. Během své kariéry se podepsal na titulech jako Unreal Tournament, Gears of War nebo nedávno LawBreakers. Bohužel ani známé jméno k úspěchu nestačí.

Futuristická střílečka LawBreakers, kterou vyvíjelo Bleszinskiho nové studio Boss Key, u kritiků celkem uspěla. Bohužel nedokázala přilákat pořádnou hráčskou základnu a CliffyB musel hledat řešení, jak udržet své studio nad vodou. Vznikl proto battle royale Radical Heights.

Ujeté free-to-play střílečce se daří mnohem lépe, avšak na záchranu Boss Key to nestačí. Bleszinski proto na svém Twitteru v pondělí vyvěsil oznámení o uzavření studia a jeho dočasnému odchodu ze scény. Konec pro Radical Heights to ale zatím neznamená.

CliffyB přímo v oznámení ujišťuje, že servery pro jejich battle royale zůstanou v „dohledné budoucnosti“ online. Jestli se hra dočká dalších updatů nebo kdo se o její provoz bude starat, zatím známé není. Co se týče LawBreakers, vše záleží na Nexonu. S malým počtem hráčů ale nejspíše dlouho nevydrží.

Bleszinskiho odchod z herního vývoje je podle jeho slov jen dočasný a chce se více věnovat rodině. Na jeho odchod hned zareagovaly velké herní osobnosti jako Major Nelson nebo Randy Pitchford. Snad nebude Cliffy na dovolené moc dlouho.

Čtěte také: Vývoj Shadow of the Tomb Raider stál 100 milionů dolarů. Vývojáři museli experimentovat

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.