Domů » Články » Legendární Club Penguin skončil. Nahradil ho mobilní nástupce

Legendární Club Penguin skončil. Nahradil ho mobilní nástupce

Tučňáčím kalbám odzvonilo

Kultovní online sociální hra pro děti Club Penguin po více než 11 letech zavřela svůj krám. Předevčírem byly natrvalo vypnuty servery. Hráči se tak v posledních minutách rozloučili tradičními emodži zprávami.

Club Penguin se na internetových sítích objevil poprvé v roce 2005. V prohlížeči jste si vytvořili animovaného tučňáka, se kterým jste následně žili ve svém online světě. Hráči mohli hrát různé minihry, chatovat, sbírat vizuální doplňky a zkrášlovat si vlastní domeček.

V roce 2007 odkoupila hru společnost Disney za 700 miliónů dolarů. V té době ji hrálo více než 12 milionů uživatelů. Do roku 2013 vzrostl počet uživatelů až na 200 milionů. Následující roky však začala návštěvnost upadat.

Poslední rozloučení.


Velký problém mimo úpadek hráčů byla také cílová skupina. Zatímco na začátku hráli opravdu mladší hráči, kteří se učili socializovat ve virtuálním světě, tak v době, kdy začaly vznikat nové sociální sítě typu Facebook, Instagram, Snapchat a další, tvořily návštěvnost převážně starší ročníky.

Změnila se i tedy podstata celé hry. Club Penguin padl za oběť mnoha skupinám – například „internetovým trollům“, kteří na fórech typu 4chan, reddit apod. zpopularizovali neoficiální soutěž v nejrychlejším dostávání banů. Nebo třeba při amerických prezidentských volbách zaplnili hru odpůrci prezidenta Trumpa.

Samotná značka Club Penguin ale nekončí. Letitou disneyovku v prohlížeči vystřídal mobilní nástupce. Club Penguin Island je vesměs vylepšená a přepracovaná 3D verze původní hry. Majitelé iOS a Android si ji mohou bezplatně nainstalovat na svá chytrá zařízení.

Čtěte také: Fallout Shelter se objevil na Steamu. Je zdarma a obsahuje achievementy

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=sqH1OQiUXBo”/]

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na