Zemřel Corey Gaspur, designér Mass Effectu 2 a chystaného Anthem

Smutná zpráva pro fanoušky BioWare

BioWare v úplném závěru července oznámil na svém blogu nečekanou a smutnou zprávu. Zemřel jejich dlouholetý designér Corey Gaspur, který měl na kontě třeba Dragon Age: Origins, Mass Effect 2 či chystaný Anthem.

„Byl to talentovaný designér a ještě lepší člověk. Coreyho rodině a všem, kteří ho znali, vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ napsal BioWare na svém blogu. Podrobnosti k úmrtí letitého pracovníka kanadského studia nechtějí sdělovat na žádost jeho rodiny.

Corey Gaspur pracoval v BioWare Edmonton více než celou dekádu, konkrétně od března roku 2007. Jeho prvním projektem bylo RPG Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood pro Nintendo DS, na němž spolupracoval společně se Segou. Během vývoje se seznámil i s Caseym Hudsonem, kterou tou dobou dokončoval první Mass Effect.

Následně se v pozici designéra dostal k mnohem zvučnějším titulům, Dragon Age: Origins počínaje a Mass Effecty 2 a 3 nekonče. Měl na starost především návrh úrovní i soubojového systému. Ve formě konzultací také pomáhal s raným vývojem her jako Star Wars: Battlefront či Mass Effect: Andromeda, následně se ovšem přesunul na post hlavního designéra chystané kooperativní akce Anthem.

Coreyho rodina a přátelé uspořádali sbírku pro jeho tříletého syna Caina, na kterou může přispět kdokoliv z celého světa. BioWare na sociálních sítích potvrdil, že i on plánuje přispět nemalou peněžní částkou coby poslední gesto pro jejich zesnulého kolegu.

Čtěte také: PlayerUnknown’s Battlegrounds chystá turnaj i mikrotransakce. Hráči brojí

Zdroj:

BioWare

Ondrej Resl
Student médií, povaleč, ruská krev a vůbec taková smutná existence, kterou baví hry, pivo a holky. V náhodném pořadí.