fbpx

Battle royale v Counter-Strike: Global Offensive? Podle spekulací se prý dočkáme survival módu

Winner Winner Valve Dinner

Herní mód battle royale v poslední době zažívá nevídaný úspěch. PUBG je obrovský tahoun, který trhá rekordy po celém světe, a ani free-to-play protivník Fortnite na tom není vůbec špatně. Brzy se mezi ně možná pokusí vměstnat i Counter-Strike: Global Offensive.

Counter-Strike byl vždy vůči různým modifikacím velmi vlídný, přeci jen sám vznikl jako mod pro Half-life. Vzhledem k popularitě battle royale se vůbec nedivíme, že se Valve pokouší přijít s vlastní verzí. Global Offensive je navíc tolik populární, že se o hráčskou základnu a nový zdroj příjmů nemusí bát.

A jak se o plánech dozvěděl internet? Jako vždy šlo o prosté analyzování updatů, které začalo více než před rokem. Již v loňském květnu se objevily zmínky o skládaném luku, adrenalinové injekci a holé pěsti. Valve potichu přidal samozřejmě mnohem více, avšak oficiálně nic neukázal.

Nejzajímavější z výčtu vyšťouraných dat je ale mapa survival_island. Jak již název napovídá, nezapadá do žádného z aktuálních herních módů. Hlavně na základě zvukových souborů předpokládají, že se jedná o rozlehlou mapu ideální především pro battle royale.

Zda se Counter-Strike doopravdy dočká nového herního módu, je aktuálně zatím ve hvězdách. Valve rozhodně má schopnosti a prostředky jej pořádně vyšperkovat – jak jsme předeslali dříve, o hráče ani zdroje rozhodně nemá nouze a základní hra sama už je dost vyladěná a levná na to, aby si získala další lidi.

Čtěte také: Návrat do dětství. Na Nintendo 3DS vyjde stařičký Pokémon Crystal

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.