Domů » Články » Herní novinky » GC17: Pixelartová adventura Crossing Souls vsází na inspiraci seriálem Stranger Things

GC17: Pixelartová adventura Crossing Souls vsází na inspiraci seriálem Stranger Things(2 minuty čtení)

Pixelartové retro

Jaké by to bylo se vrátit do starých dobrých amerických osmdesátek a znovu prožít veškeré retro? Zavzpomínat si na blikající a hučící Atari, čučet na neokoukané animáky a poslouchat Bon Jovi, The Police či Jacksona před operací? Adventura Crossing Souls od španělských vývojářů z Fourattic sice nepřinese vše výše zmíněné, silná inspirace osmdesátkami jde nicméně cítit na míle daleko.

Crossing Souls sleduje skupinky mladistvých v Kalifornii roku 1986, kteří poblíž zapadlého městečka najdou tajemný artefakt. Aby toho nebylo málo, zapletou se do sítě vládních konspirací a experimentů americké armády, kterým vede anomáliemi posedlý generál. Co s ním? Zastavit ho a zachránit svět, jak jinak.

Jak lépe navodit retro náladu než klasickou pixelartovou grafikou? To vývojáři z Fouratticu vědí. Zatímco gameplayová část hry je tvořená pixelartem, filmečky vyplňující příběh jsou zásadně stylizovány jako osmdesátkové kreslené seriály. Dvojitý nářez nostalgie hned z fleku.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=pfeLbI9VfqU” /]


Ve hře neovládáte pouze jednoho hrdinu, ale rovnou pět. Každý z nich má rozdílnou povahu i přednosti. Silák mlátí záporáky, génius řeší hádanky, atlet šplhá po skalách. V průběhu svého hraní gamescomového dema dokázaly všechny postavy zaujmout svým pojetím i backgroundem.

Svět a uvěřitelné charaktery mladistvých jsou ostatně největšími taháky Crossing Souls. Viděli jste seriál Stranger Things? Představte si, že ho hrajete. Ani hra nešetří odkazy na osmdesátkovou popkulturu a autoři se snažili tehdejší atmosféru vychytat beze zbytku.

Datum vydání zatím nebylo potvrzeno, ale pokud vše dobře půjde, hru můžeme očekávat již koncem tohoto roku, případně na začátku toho příštího. Crossing Souls zamíří na PC, PS4, XONE a dokonce PS Vita.

Čtěte také: GC17: Hororovka Moons of Madness se inspirovala Lovecraftem. Bude to však stačit?

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=_Eo3c4hrUv0″ /]

Source :
Vlastní
X
X