Domů » Archiv » Hry » Counter-Strike: Global Offensive » CS:GO – Astralis odchází od RFRSH Ent.

CS:GO – Astralis odchází od RFRSH Ent.

Tým Astralis mění svého majitele, dánská společnost RFRSH Entertainment se rozhodla vytvořit novou dceřinou společnost RFRSH Teams. 

Pod novou společnost přejde také tým z League of Legends –  tým Origen, který na letošním LEC skončil druhý. Důvody k přesunutí týmů vysvětlil vlastník a CEO Nikolaj Nyholm, který uvedl, že důvodem byl především fakt, že firma nejen vlastní týmy, ale také pořádá turnaje Blast Pro, ve kterých se tyto týmy účastní. Chtějí se tak vyhnout zbytečným podezřením z manipulací v průběhu turnajů. Vedení, které pracovalo na fungovaní Astralis a Origen, by se také přesunulo pod novou společnost a přestalo by nadále fungovat v té staré.  

Mateřská firma se tak nadále soustředí na již dva roky fungující projekt turnajů Blast Pro, kde Astralis můžeme poměrně pravidelně vidět. RFRSH se pyšní tím, že jejich model financování a vedení je uplatňován všude stejně, jak u Origen tak u Astralis je přístup ze strany vedení společnosti identický. 

Firma RFRSH rozhodně není jedinou firmou, která vlastní CS:GO týmy, v posledních pár letech už je to takový trend, kdy se původní majitelé (většinou hráči) později z různých, ale většinou finančních důvodů, rozhodnou tým a značku prodat. Výhodou takových korporací je poměrně velký přísun peněz do týmového rozpočtu. Hráči už často nejsou svými pány, což v začátcích Astralis byli, a může tedy docházet k neshodám. Podobný případem je dnes již legendární tým Ninjas in Pyjamas, kde je většinovým vlastníkem firma Diglife, která již poměrně dlouhou dobu operuje na skandinávském trhu. Její majitel Hicham Chahine, který přišel i se značkou Xtrfy vyrábějící klávesnice, myši apod., je aktuálně CEO NIP.

Source :
X
X