Domů » Archiv » Hry » Counter-Strike: Global Offensive » CS:GO – Liquid vítězem ESL Pro League Season 9

CS:GO – Liquid vítězem ESL Pro League Season 9

Ve francouzském Montpellier proběhlo 23. června finále ESL PL mezi týmem Liqiud (USA) a G2 (Fr.). Výsledkem 3-1 (19:15 Dust 2, 16:3 Overpass, 12:16 Nuke, 25:22 Inferno) se nakonec povedlo týmu z NA scény získat vítězství pro sebe. 

Nutno dodat, že ani jeden z týmů se po celou dobu turnaje nenudil. G2, kteří byli podporováni domácí atmosférou se nejdříve utkali s týmem Grayhound (AU), které porazili 16:13, hůře však dopadli v souboji s NRG (USA), kdy Tarikův tým G2, možná až překvapivě porazili 1:2. G2 se tím pádem přesunulo do lower bracketu, který nakonec vyhráli a znovu se utkali s NRG, které porazili opačným výsledkem předešlého zápasu 2:1. 

Liqiud prohrál hned v úvodu v zápase s North (DE) 13:16, přesunul se tedy ihned do lower bracketu, kde se utkal s Tyloo (CH) 2:0, Hellraisers (UKR) 2:1 a MIBR (Br) 2:0, ve finálové skupině je čekal pro fanouška dosti zajímavý soupeř, tím byli Astralis. Bohužel se však dánský tým příliš nepředvedl, i napříč tomu, že první mapu získal pro sebe prohrál další dvě mapy. V cestě za finále stáli ještě Mousesports, nad nimi vyhrál Liqiud 2:0. A tak se ve finále utkali G2 S Liqiudem. 

Sebevědomí Liqiudu rozhodně nechybí, po finále byl nejlepším hráčem turnaje vybrán Jonathan EliGE Jablonowski, který hájí barvy Liqiud už nějakou tu dobu. V rozhovoru pro HLTV prohlásil sebevědomě, že jsou nejlepším týmem na světě. celý rozhovor zde.

Source :

Hltv

X