Domů » Archiv » Hry » Counter-Strike: Global Offensive » CS:GO – Výsledky ESL ONE Cologne 2019

CS:GO – Výsledky ESL ONE Cologne 2019(4 minuty čtení)

Před pár hodinami skončilo ESL ONE Cologne 2019 finálovým zápasem mezi týmem Vitality a Liqiud. Pojďme si tedy turnaj shrnout z pohledu dvou finalistů. Každoroční turnaj, odehrávající se v Kolíně nad Rýnem, oslavil dnešním ročníkem již pátý rok, nutno však podotknout, že ztráta major spotu, kterým se turnaj dříve pyšnil, ubírá turnaji trošku na prestiži. 

Celý turnaj se odehrával 2. – 7. července a účastnilo se ho 16 týmů z Evropy a Ameriky. Prize pool byl stanoven na 300,000 USD a vítěz si mohl odnést 125,000 USD. Bohužel Česko zde zastoupeno žádným hráčem nebylo. 

Liqiud
Od  záčátku jedním z favoritů turnaje, byl právě tým z USA, který však hned v úvodním duelu hrající se systémem BO1 těsně zvítězil nad jihokorejským MVP 16-14 (Nuke), tým z USA především dobře podržel  EliGe, K/D 26-18. Kterému forma poslední dobou dosti přeje. Upper bracket však jinak zvládli bez větších obtíží, porazili NaVi 2-1, a krajany NRG (USA) 2-0. Jako vítězové Upper bracketu postupovali automaticky do semifinále. 

V play-off se utkali s týmem Natus Vincere (UKR), kteří pickli Dust 2, na kterém v over time podlehli 19-22, Liqiud jako svůj pick určili Overpass, teď naopak oni těsně prohráli 14-16 ve prospěch týmu z Ukrajiny. Jako třetí mapa zbyla Mirage, kde Liqiud jednoznačně přejel NaVi 16:8. Pokud přihlédneme k k/d obou celků, z pohledu Liqiudu se jednalo o poměrně vyrovnanou hru, avšak z pohledu NaVi silně přečníval s1mple, který nasbírál 84-60, nicméně pro s1mpla jsou takové statistiky běžnou rutinou. 

Právě z vynikající hry dvojice EliGe a Stewie2K , tým Liqiud po celou dobu turnaje těžil, hráči se dobře doplňovali a sbírali cenné fragy pro svůj tým. 

Vitality  (FR) se ve svém bracketu příliš nepředvedli, hned v úvodním duelu podlehli NIP (SWE), kteří je deklasovali 16-10. Nicméně ‘‘druhý dech ‘‘ se jim povedlo chytit v zápase proti ENCE (FIN), kde teď již v BO3 systému pickli Overpass, kde vyhráli 16-9, avšak pick finského celku Nuke, se tolik nevydařil a Finové přehrály své francouzské protihráče 16-12, došlo tedy na Inferno, tam se Vitality opět probudili a zvítězili celkem jednoznačně 16-9. Vitality si dále jasně pohráli jak s Fnatic (SWE), tak s Heroic (DE), které oba porazili 2-0 na mapy. Další soupeř už tak jednoduchý nebyl, do cesty se jim totiž v semifinále postavili Astralis (DE), kteří se stále snaží vyrovnat týmu Liqiud, které marně pronásledují v bodovém žebříčku. 

Vitality pickli jako první mapu Dust 2, kde poměrně jasně, možná až překvapivě 16-8. Astralis pickli Inferno, na kterém až v over time zvítězili 22-19, na Overpassu však celek z Dánska, který se pyšní jako jeden z mála týmu největším map poolem podlehl 16-9. A tak jeho cesta a snaha vyrovnat se americkému rivalovi skončila. Hráč, který na sebe po celou dobu turnaje poutal velkou pozornost, byl ZywOo, který francouzskému teamu silně do pomohl k vysněnému finále.  

I když se překvapivě do finále dostali Vitality, určitě se bylo na co těšit, už je proto, že se nejednalo o BO3, ale o BO5 systém. Liqiud picknul jako první Overpass, na kterém vyhrál 16-6, a francouzskému celku hned v úvodu ukázal silnou dominanci. Vitality na svém picknutém dustu nakonec v prodloužení zvítězili 19-17. Následovalo Inferno vybrané týmem Liqiud, který zde opět přesvědčivě  zvítězil 16-10. Pro Vitality poslední mapa (Mirage), nedopadla příliš slavně, tým z Ameriky pokračoval v tempu a snadno Vitality smetl 16-8.

Liqiud ukázal opět jeho silnou týmovou hru, kde každý kousek do sebe zapadá. Liqiud se tak mohl radovat z další vyhrané trofeje, přesto  se však MVP turnaje stal 18-letý Mathieu ‘ZywOo‘ Herbaut, který se pyšnil turnajovým ratingem 1.33.

Source :
X
X