Domů » Články » Herní novinky » Čtenářské dojmy: Fallout 4

Čtenářské dojmy: Fallout 4

Opět jsme vám dali prostor, abyste se podělili o názory k Falloutu 4.

Recenze venku, redakční dojmy taky. Nebudeme se přetvařovat, tyto dny trávíme především ve čtvrtém Falloutu, přestože bychom se možná měli věnovat předvánočním testům a další tuně her, které se derou na trh. Prostě nás baví.

A co si tak pročítáme i vaše dojmy, baví i vás. Některé více, některé méně, tak či onak ale ani jeden z vás výletu do Pustiny ani trochu nelituje. Děkujeme všem za názory, Petrovi Poncovi navíc za screenshoty!

Peter King: Mě strašně baví ta stavba vesnice a craftění. To, když si ve vesnici můžu uklidit veškerej bordel, uspořádat nábytek a serepetičky podle toho, jak já chci, stavět si vlastní dům podle mých představ, je prostě krok vpřed – a velikej.

Navíc se starat o lidi ve vesnici, aby byli spokojení, je paráda. Prostě stavím, stavím stavím, sázím rajčata a melouny a do toho si odskočím hezky na questík a znovu zase stavím. Zábavnej díl tohle. Pustina je taky parádní, ne tak monotonní jako třeba ve Skyrimu.

Strašně se mi líbí druhy bouřek, dnes poprvé mě dokonce v noci překvapila bouřka s radiací, neměl jsem se kam schovat a dostával jsem jednotky jedna báseň. Ta mlha je taky mazec. Úprava zbraní taky parádička, jen nevím jak si vyrobit náboje (jde to jen přes mod, pozn. Tran). Dále pak nevím, jak si vyrobit železnou zbroj.

fallout 4 ponec 3


Petr Bartoš: Mohu říci, že Fallout 4 je hodně zábavná a návyková hra. Budování svojí vesnice, tak aby prosperovala a občané byli šťastní, je vážně supr. Hrozně mě baví detaily budování, např. rozvést energii po celé vesničce, aby všude svítila světla, úklid celého prostranství, aby vesnička vypadala alespoň trochu k světu, pěstování plodin atd. atd. Sem tam si odskočit na nějaký ten úkol, abych doplnil zásoby materiálu na další rozvoj a pomohl občanům v této nehostinné a znetvořené zemi, to je prostě něco, co jsem dlouho ve hře hledal.

Bohužel i takováto paráda se neobešla bez poněkud nepříjemných bugů. První větší problém nastal hned po pár vteřinách hraní. Audio bohužel nemá žádné větší nastavení a defaultně se chová jako 5.1, což zapříčinilo, že na mých stereo reproduktorech nebyly slyšet středové hlasy, takže když jsem s někým hovořil, tak sem kameru musel natočit doleva nebo doprava, abych vůbec slyšel, co si postavy povídají. No, tento problém jsem vyřešil tím, že jsem zapojil sluchátka, které podporují zvuk 7.1, takže hraji pouze s nimi.

Další bug přišel hned po několika dalších minutách a to ten, že když jsem se snažil odejít od terminálu, tak se mi postava zasekla a nechtělo se jí nic dělat. Tento problém a také problém se zámky, který se mě sice netýká, ale pomáhá na to stejná věc (údajně), že si nastavíte hru místo fullscreenu na borderless.

Jenomže problém je v propadu FPS a neustálých FPS dropech (tedy alespoň u mě). Tam, kde jsem měl 70-80 FPS, mám najednou 50 – 60 FPS, což je docela nemilé hlavně v Diamond City, kde se šťastně držím na +- 60 FPS a s borderless klidně i 40 FPS, a to už je znát.

fallout 4 ponec 5


Dále jsem nepochopil princip všech obraných věcí, jelikož za nějakých 30 odehraných hodin na mojí nebo okolní farmy nikdo nikdy nezaútočil, takže se mi ta obrana zdá celkem zbytečná. Na ovládání na PC jsem si také musel chvíli zvykat, jelikož je tohle snad první hra, kde používám celou klávesnici.

Nakonec bych ještě rád vyzdvihl takovou vedlejší sérii úkolů, kde vás jedna postava přemluví, abyste hráli roli zastánce spravedlnosti, tzv. ”Silver Shrouda.”

Takže si seženete stříbrný oblek s kloboukem, k tomu stříbrný thompson a jdete si hrát na spravedlnost tím, že dostáváte kontrakty na padouchy, kteří ohrožují město. To mi zatím přišlo jako nejzábavnější část, jelikož vaše postava totálně změní hlas a vyjadřování, které dříve viděla a slyšela u Silver Shrouda v TV.

Můj verdikt zní asi takto: Fallout 4 se vážně povedl, co se do hratelnosti týče, a až se opraví nějaké ty vážnější bugy, tak si myslím, že bude mít na to, aby vyhrála 1. místo jako nejoblíbenější hra tohoto roku. Za mě zatím 8/10.

fallout 4 ponec


Petr Ponec: Hrozně se mi líbí vybírání společníků a jejich reakce na moje rozhodnutí ve hře, naopak jsem nepobral plížení, jehož účinnost je téměř nulová bez upgradu perku. A v momentální situaci si připadám tak trochu bezradný, protože… Když si jdu za svým vedlejším úkolem přes půl města, tak narazím na dalších pět úkolů, co se mi hned přidají do “úkolníčku”.

Také mi chybí zobrazení, kdo mi daný úkol zadal nebo jisté detaily. A ještě bych asi vytkl, že párkrát vystřelím a už nemám náboje, které jsou velmi těžko k sehnání, nebo za ně vyhážu veškeré úspory. To jsem vypíchl pár záporů, ale jinak je hra naprosto fantastická!

Jinak bych chtěl upozornit na zajímavý bug – v “The Castle” jsem nechal svůj power armor a když jsem se vrátil, tak v něm byla Piper a nešla nijak vyndat nebo tak. A po asi dalších 5 odehraných hodinách jsem ji z ničeho nic viděl vylézt ven… Nahou. Power Armor back a Piper ve spodkách.

fallout 4 ponec 4


Martin Machálek: Když nebudu počítat grafický a fyzikální bugy a glitche, rozložení kláves u craftění jak pro třírukýho člověka. A ano, vím že tam jsou klávesový zkratky, který to řešej, ale to vám hra sama od sebe neřekne jako hromadu jinejch užitečnejch věcí.

A to, že jsem v podstatě během šesti hodin toulání a ignorování všech úkolů až na ten první našel druhou energozbroj a asi 8 baterek do nich, tak je to celkem dobrá hra…. Dal bych tomu 11/10, našel jsem legendární olověnou trubku, co má vyšší šanci na to, že někomu urvu končetinu.

Romando Kraus: Keby sa mi chcelo písať, spravím to hneď, ale fakt nevládzem. Príliš vyčerpaný z hrania. Mne bude úplne stačiť, keď niekto spomenie fucked up ovládanie na PC. To rozloženie je fakt na obesenie.

Vítek Baroch: Nechte mě na pokoji. Už to stahuji skoro týden a vy mi to ještě připomínejte. Ještě sem dejte obrázek, jak hromadně hrajete Fallout 4. A ve skutečnosti vás mám rád. PS: Hlavně Trana. (Ne, tohle jsem si nevymyslel, najděte si ten komentář na FB!)

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Daveva
Člen
Daveva

Jelikož jsou ty dojmy téměř pozitivní tak se přidám s negativním: 1. grafika je poměrně… meh. Ale o tu mi nejde. Za to optimalizace na to jak to vypadá je nulová. Takže raději narveme požadavky až někam támhle do vesmíru, a máme o práci postaráno. 2. Questy jsou všechny hrozně repetetivní a dobrých 70 % z nich je vyvraždit hordu mutantů nebo nějaké nečestné lidi. Jen pár questů stálo za něco. Mluvím o vedlejších samozřejmě, ty hlavní jsou povětšinou docela fajn. 3. glitche a bugy jsou u Falloutů a TESu dycky příšerný a ani tohle není žádná vyjímka. 4. To ovládání… Za takový… Číst vice »

X