Další Call of Duty by se mohlo odehrávat ve Vietnamu

Mělo by být podobné staršímu nevydanému dílu Fog of War, jenž se spíše než Call of Duty hrál jako díl ze série Uncharted.

Letošní Call of Duty: Infinite Warfare se ještě nedostal ani na pulty obchodů a na internet už vyplouvají drby o dalším díle. Na něm pracuje studio Sledgehammer Games, které v roce 2014 vydalo zásadní díl série Advanced Warfare. Všechno ale mohlo být úplně jinak.

Sledgehammer Games totiž původně pracovali na Call of Duty z období vietnamské války. Ta nesla podtitul Fog of War a místo tradiční FPS se mělo jednat o střílečku z třetího pohledu ve stylu Uncharted. Tento návrh ovšem neprošel a my místo toho dostali futuristické jetpacky.

Teď to ale vypadá, že koncept vietnamské války znovu ožil. Několik údajných zdrojů kolem hry potvrdilo španělské pobočce IGN, že se pracuje na historickém díle. Nebylo by to poprvé, co Call of Duty skočilo zpátky v čase. Navíc by tím byli uspokojeni fanoušci, které teď láká Battlefield 1 mnohem více než přestřelky ve vesmíru.

Zda jsou tyto informace vůbec pravdivé, zjistíme s jistotou už v první polovině příštího roku. Snad se vydavatel Activision poučil z více jak tří milionů dislajků pod trailerem pro Infinite Warfare. Sice je to jen polovina toho, co má Justin Bieber, příští rok by ho ale mohli konečně překonat. Launch trailer k remasteru Modern Warfare si vede mnohem lépe.

Čtěte také: Legacy edice Call of Duty: Infinite Warfare má údajně zabrat až 130 GB místa

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.