Domů » Články » Dalšího Zaklínače se dočkáme po vydání Cyberpunku 2077

Dalšího Zaklínače se dočkáme po vydání Cyberpunku 2077

Cyberpunk 2077 od polských vývojářů z CD Projekt Red už silně klepe na dveře. Hra byla nedávno odeslána na schválení ratingovým společnostem ESRB a PEGI. Vypadá to tedy, že další odklad se již konat nebude. Otázkou však zůstává, co budou vývojáři dělat po vydání hry Cyberpunk 2077.

Prezident společnosti Adam Kicińský se pro polské novináře zmínil o dalším projektu, který by měl následovat po vydání Cyberpunku 2077. Tím by prý měl být další Zaklínač. Kicińský ujistil novináře, že na oblíbenou fantasy sérii nezapomněli a v přípravách je další díl. Hra prý má již základní koncept, ale bude ještě trvat, než se její vývoj naplno rozběhne „Začali jsme již pracovat na naší nové singleplayerové hře a vytvořili jsme vcelku jasný koncept, který čeká, až se ho vývojáři ujmou. Samozřejmě se nyní nemůžeme nové hře věnovat naplno a vše se děje postupně. Ihned po dokončení prací na Cyberpunk 2077 začnou naplno práce na novém titulu. Máme dva světy, ze kterých vytváříme hry, takže pokud na něčem pracujeme, je to buď Zaklínač nebo Cyberpunk,” říká Kicińský.

Čekání však bude delší, než by se mohlo zdát. Vydání Cyberpunk 2077 totiž neznamená konec jeho vývoje. Stále se bude na hře pracovat a to zejména na multiplayeru, který byl již přislíben. Poté nás čeká minimálně jedno DLC, které by se svou rozlohou mohlo měřit s těmi ze Zaklínače. Finanční viceprezident Piotr Nielubowicz řekl: „Naše hry vyvíjíme v rozmezí čtyř až pěti let, jen těžko si dokáži představit, že by to mělo být třeba o polovinu méně.” Jak totiž víme, hry od CD Projekt Red jsou velké a vytvoření takto obrovského funkčního světa chce čas.

Co se detailů o novém Zaklínači týče, nic vlastně nevíme. Kicińský pouze řekl, že rozhodně hra neponese číslovku čtyři. To samozřejmě neznamená, že bychom nemohli hrát za Geralta, ale nabízí se tu spoustu dalších příběhů, které mohou vývojáři odvyprávět. Ať už by to byl prequel s mladým Geraltem, nebo příběh úplně někoho jiného. Necháme se překvapit, co nám polský herní gigant naservíruje, prozatím máme spoustu času si zopakovat hry, přečíst knížky nebo zhlédnout seriál.

Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X