Chybí vám Dark Souls? Brzy vyjde remaster originálu na PC a konzole

YOU DIED in 1080p

Obtížné hry se staly takovým komunitním folklórem, za což z velké části vděčí sérii Dark Souls. Japonské RPG očarovalo hráče po celém světě, vysloužilo si dvě pokračování a duchovního nástupce Bloodborne, stejně jako spoustu podobných titulů od jiných studií. Bohužel technický stav prvního dílu měl k dokonalosti daleko.

Vydavatel Bandai Namco se to ale hodlá změnit. Původní Dark Souls má na PC pověst hrozivého portu, který již tak obtížný zážitek udělal ještě těžší. Už 25. května se ale dočkáme pořádné nápravy a na své si přijdou i majitelé všech konzolí aktuální generace.

Těsně před začátkem jara totiž vyjde Dark Souls Remastered. Hráči na PS4 a Xbox One tak poprvé okusí nástrahy prvního dílu, samozřejmá je i podpora 4K a 60 FPS pro Xbox One X a Playstation 4 Pro. Stejných upgradů se samozřejmě dočká i PC verze, u ní ale očekáváme trochu širší možnosti.

Třešničkou na dortu je verze pro Nintendo Switch. V doku hybridní konzole poběží v 1080p, bohužel se budeme muset spokojit s 30 FPS. O výkonu na cestách zatím slovo nepadlo, avšak předpokládáme stejnou rychlost jen v rozlišení 720p.

Čtěte také: Další Total War hra oznámena. Three Kingdoms nás zavedou do staré Číny

Zdroj:

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.