„Další Čína.“ Vyšel Dungeon Survival, mobilní napodobenina skvělého Darkest Dungeon

Lepší něco než nic

Tahové RPG Darkest Dungeon vyšlo již na nespočtu platforem, s chytrými telefony se ale stále míjí. Mobilním obchodům proto čerstvě dominuje Dungeon Survival. Jde sice o jasný plagiát, ale většině hráčů to nevadí a sazí kladná hodnocení. Navíc je hra pro Android zdarma.

Kopírování populárních videoher už je v Číně běžná rutina. Soudruhům z ČLR se tentokrát zalíbila RPG tahovka Darkest Dungeon, a jelikož je na Východě mobilní trh nejvýnosnější, udělali tamější vývojáři plagiát jménem Dungeon Survival. Mezi místními se hra poměrně rychle uchytila, a tak čínští autoři z Energy Crystal Studio vytvořili i anglickou verzi.

Nejde přitom o rovnocenného konkurenta Darkest Dungeon, ale spíše o jeho ořezanou verzi. Vylepšováky jako dabing či animované cutscény tady nečekejte a obsah je taky téměř poloviční. Na druhou stranu jde o titul zdarma (na App Store zatím za 0,99 €), který si vypůjčuje herní mechanismy od originálu. Jádro hry je tedy skoro stejné.

Daní za bezplatné hrání, jak už to bývá, je obchodní model. Ve hře nechybí neoblíbené mikrotransakce a reklamy (v čínské verzi mají dokonce VIP členství). Hrát můžete samozřejmě i bez nich, ale protože jsou ve hře multiplayerové prvky (na rozdíl od originálu), dojde pravděpodobně na nešvar jménem P2W.

Tyto překážky však většině hráčů nevadí, dokonce si chválí i fakt, že jde o lacinou napodobeninu. Momentální hodnocení na Google Play je 4,6/5,  na AppStore 4,7/5. Tak snad tvůrci z Red Hook Studios zakročí. Ne žalobou, ale nejlépe vlastním mobilním portem. Přece jen už mají iPad verzi, tak to nemusí být náročné.

Čtěte také: Cena Rainbow Six: Siege stoupne. Za nové edice zaplatíte o 20 dolarů víc

Zdroj:

AppStore

Tom Mlejnek
Jím šmakulády, píšu o hrách a mám hustou kočku.