Domů » Články » „Další Čína.“ Vyšel Dungeon Survival, mobilní napodobenina skvělého Darkest Dungeon

„Další Čína.“ Vyšel Dungeon Survival, mobilní napodobenina skvělého Darkest Dungeon

Lepší něco než nic

Tahové RPG Darkest Dungeon vyšlo již na nespočtu platforem, s chytrými telefony se ale stále míjí. Mobilním obchodům proto čerstvě dominuje Dungeon Survival. Jde sice o jasný plagiát, ale většině hráčů to nevadí a sazí kladná hodnocení. Navíc je hra pro Android zdarma.

Kopírování populárních videoher už je v Číně běžná rutina. Soudruhům z ČLR se tentokrát zalíbila RPG tahovka Darkest Dungeon, a jelikož je na Východě mobilní trh nejvýnosnější, udělali tamější vývojáři plagiát jménem Dungeon Survival. Mezi místními se hra poměrně rychle uchytila, a tak čínští autoři z Energy Crystal Studio vytvořili i anglickou verzi.

Nejde přitom o rovnocenného konkurenta Darkest Dungeon, ale spíše o jeho ořezanou verzi. Vylepšováky jako dabing či animované cutscény tady nečekejte a obsah je taky téměř poloviční. Na druhou stranu jde o titul zdarma (na App Store zatím za 0,99 €), který si vypůjčuje herní mechanismy od originálu. Jádro hry je tedy skoro stejné.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=3Qy-zAbTaA8″ /]

Daní za bezplatné hrání, jak už to bývá, je obchodní model. Ve hře nechybí neoblíbené mikrotransakce a reklamy (v čínské verzi mají dokonce VIP členství). Hrát můžete samozřejmě i bez nich, ale protože jsou ve hře multiplayerové prvky (na rozdíl od originálu), dojde pravděpodobně na nešvar jménem P2W.

Tyto překážky však většině hráčů nevadí, dokonce si chválí i fakt, že jde o lacinou napodobeninu. Momentální hodnocení na Google Play je 4,6/5,  na AppStore 4,7/5. Tak snad tvůrci z Red Hook Studios zakročí. Ne žalobou, ale nejlépe vlastním mobilním portem. Přece jen už mají iPad verzi, tak to nemusí být náročné.

Čtěte také: Cena Rainbow Six: Siege stoupne. Za nové edice zaplatíte o 20 dolarů víc

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X