Domů » Články » Zombie apokalypsa trochu jinak. Autoři strategie Northgard chystají survival Darksburg

Zombie apokalypsa trochu jinak. Autoři strategie Northgard chystají survival Darksburg

Drsná severská strategie Northgard se nedávno dočkala mohutného updatu Ragnarok, který do hry přidal novou mapu, frakci i spoustu nemrtvých. Poslední jmenované položky měli francouzští vývojáři ze Shiro Games nejspíše přebytek, proto na letošním Gamescomu oznámili ještě survival titul Darksburg, kde se to chodícími mrtvolami jen hemží.

Chystaná novinka ze země galského kohouta je kooperativní survival, který, ač sdílí spoustu stejných jmenovatelů s MOBA tituly, má mnohem blíže třeba k Left 4 Dead. V partě o čtyřech hráčích se totiž snažíte probít skrze hordu nemrtváků na druhý konec různorodých levelů.

Ať už zní setting jakkoliv temně, hra bere zombie apokalypsu s nadsázkou, což jde ruku v ruce s komiksovou stylizací i ztvárněním hratelných postav. Zatímco mohutný vlkodlak se štítem se ještě tváří jakž takž vážně, další členové party jako hospodský Runolf či obrněná sestra Abigail už jsou na první pohled veselé karikatury s vtipnými schopnostmi.

Třeba Runolf se po nemrtvém mase ohání obrovskou naběračkou a pohošťuje všechny své nepřátele kulinářskými útoky (taková kaluž s chilli omajdou spolehlivě zapálila celou vlnu zombie), případně se coby tank umí doléčit zhltnutím barelu s polívkou. Ostatní postavy mají už o něco předvídatelnější schopnosti, které by v plné hře mělo být možné vyměňovat podle toho, do jaké úrovně se zrovna vrháte.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=pGJKbqugGPs” /]

Z toho, co jsme mohli vidět na Gamescomu, se Darksburg ovládá podobně jako většina MOBA her. Na klávesách QWER máte předdefinované (a časem prý i upravitelné) schopnosti, postavu zase ovládáte myší. Jedinými nepřáteli ovšem nejsou hráči na druhé straně mapy, ale nekonečný zástup zombie.

Zde už hratelnost mnohem více připomíná zmíněný Left 4 Dead, kdy se snažíte s kolegy probojovat na druhý konec mapy a s každou obětí v partě je vaše snažení o poznání těžší. Sám vývojář měl co dělat, aby se prokousal do konce, ale to už bylo zřejmě výstavovou únavou.

Víc než jednu úroveň a trailer mi autoři už neukázali, alespoň se však podělili s plány do budoucna. Aktuálně přemýšlí nad režimem, v němž by si hráči vyměnili strany a zahráli si za zombie. Zatím se však snaží nápad uchopit a přišít ke klasickému režimu tak, aby nepůsobil jen jako přívěšek navíc. Také stále pracují na příběhové kampani a dalším obsahu, s nímž se mají pochlubit v následujících měsících.

Darksburg vyjde příští rok na PC v předběžném přístupu a zpočátku nabídne jen pár hratelných postav. Zde budou vývojáři spoléhat na feedback hráčů a postupně přidávat do hry další charaktery, mapy i nové módy. Podobná strategie se jim vyplatila u Northgardu, tak snad se na ničem tito francouzští srdcaři nezaseknou.

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X