Datadisk O víně a krvi překoná příběh základní hry, říkají vývojáři Zaklínače

Polští vývojáři slibují hodně vína, krve i skvělou zápletku.

Netřeba ani dávat šéfredaktorovu bradku do ohně (zkuste si to!), Zaklínač 3 je bez okolků jedna z nejlepších RPG her, kterou jsme mohli v redakci hrát, a v Geraltův prospěch mluví i naše recenze základní hry či famózního datadisku Srdce z kamene.

Vývojářům ale dva vagóny ocenění zřejmě nestačí a s dalším přídavkem chtějí opět prolomit standardy. Dle jejich slov bude hlavní příběh O víně a krvi mnohem lepší, než byl v základní hře. To už je dost odvážné tvrzení i z úst samotných autorů, ačkoliv uznáváme, že už u Srdce z kamene se nám komornější příběhy vstřebávaly mnohem lépe.

Teda, nevíme, do jaké míry bude hra intimnějším divadlem, když údajně nabídne přes 20 hodin zábavy a zcela nový region – kdo četl pětidílnou knižní ságu, ví, co má zhruba od Touissantu a jejich obyvatel očekávat.

Dle některých zdrojů potkáme i navrátilců z knížek a her, ačkoliv se nedočkáme Iorwetha ani Saskie. Datadisk by měl vyjít v první polovině tohoto roku.

o vine a krvi zaklinac

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz