Zombie adventury Days Gone se letos nedočkáme. Byla odložena na příští rok

Apokalypsa se odkládá

Sony má v souboji konzolí, podobně jako Nintendo, obrovskou výhodu. Exkluzivní hry jako The Last of Us nebo Uncharted si prostě jinde nezahrajete a PS4 díky tomu často vede v žebříčcích prodejů. Dalším lákadlem má být i zombie adventura Days Gone, i když si na ni počkáme ještě déle, než bylo v plánu.

Poprvé jsme hordy zombie a postapokalyptické motorkáře potkali na E3 2016. Oproti ostatním hrám tehdy titul studia Sony Bend poněkud zapadl, přesto na něj Sony nezapomnělo a loni jsme jej na E3 mohli vidět znovu. A pomalu jsme očekávali vydání během roku 2018.

Letos se bohužel dávky nemrtvých nedočkáme. Sony pro britský Eurogamer oficiálně potvrdilo, že vydání plánuje na rok 2019. Žádné další detaily japonský gigant nesdělil, na bližší info si prozatím musíme ještě počkat.

Nedá se ovšem říct, že by japonský gigant neměl co vydávat. Na obzoru už se rýsuje God of War, Detroit: Become Human či Spider-Man od Insomniac Games, autorů skvělého Ratchet & Clanka (ten je aktuálně zdarma pro PS+ předplatitele společně s Bloodbornem).

Čtěte také: Hysterie kolem násilných her se vrací. Donald Trump se sešel se zástupci herní scény

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.