Konečně světlo na konci tunelu? DayZ se příští rok dočká plné verze

Čekání bude brzy u konce

Česká survival akce DayZ trčí v předběžném přístupu už od roku 2013, kvůli čemuž se stala terčem nejen fórků, ale také ostré kritiky. Jak se ale zdá, po čtyřech dlouhých letech se vývojáři z Bohemia Interactive konečně odhodlají k vydání plné verze.

Je to tak. DayZ Standalone by měl ze sebe sundat nálepku předběžného přístupu někdy v průběhu příštího roku. A dočkají se ho nejen hráči na PC, ale také konzolisté, ačkoliv není z hlášení na stránce Bohemia Interactive řečeno, zda vyjdou všechny verze současně.

Ještě předtím ale přijde i beta. Původně se jí hráči měli dočkat ještě letos, nakonec byla odložena rovněž na příští rok. „Byla to dlouhá doba. I pro nás, abychom byli upřímní,“ píšou vývojáři na stránkách. Beta by měla obsáhnout nové zombie, zbraně, vybavení, animace a také mnohem méně problémů s konektivitou

Oproti původním plánům ovšem bude o něco skromnější a spousta slibovaných prvků se zřejmě dočká premiéry až v plné hře, jako třeba zvířecí společníci, budování barikád či hrátky s leteckými prostředky i motorkami. Samozřejmě vše bude záležet na výsledcích betatestování a plány se mohou v průběhu příštího roku změnit.

Na další detaily je ještě brzo, nicméně již nyní se ví, že se majitelé Xboxu One dočkají zkušební verze dříve než hráči na PS4. „Víme, dáváme si na čas. Ale věříme, že si lidé pamatují jen dobré hry, a nejen to, jak dlouho jejich vývoj trval. Už jsme skoro tam,“ adresoval hráčům producent hry Eugen Harton a připojil k tomu své díky za podporu.

Čtěte také: Český sandbox Ylands se chystá do předběžného přístupu. Vyjde ve středu

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz