Domů » Články » Herní novinky » Z DayZ bude ještě drsnější survival. Update přinese nový engine a i změní systém přebíjení

Z DayZ bude ještě drsnější survival. Update přinese nový engine a i změní systém přebíjení

Český zombie survival se pomalu plíží do finiše

Je to jen pár dní, co DayZ vyšlo na Xbox One v rámci Game Preview. Nový engine Enfusion, systém pohybu a boje či sbírání předmětů ale nedostane jen konzole od Microsoftu. Ti, co znají DayZ jako svoje boty díky PC verzi, se rovněž mohou těšit na tyto mohutné změny, které přinese blížící se update 0.63.

Na Gamescomu běželo DayZ už na novém enginu Enfusion napříč všemi platformami, od PC po XONE i PS4. Po technické stránce kladli čeští vývojáři z Bohemia Interactive největší důraz samozřejmě na soubojový systém, u něhož si ukousli opravdu veliké sousto a snaží se o co největší přirozenost a realističnost.

Pěstní souboje už nebudou téměř až arkádovým mlácením pěstí z jednoho směru. Postava nyní střídá ruce, tak jako byste to dělali v reálném souboji. Dostanete na výběr ze tří útoků: kromě lehkého a silného úderu můžete použít útok ze sprintu.

Naopak útoku na vaši postavu můžete zabránit včasným blokem či úhybem. Pokud se rozhodnete pro silnější variantu úderu, po zmáčknutí patřičného tlačítka už svou volbu nezměníte – jste jednoduše v pohybu a kinetická energie prostě pracuje.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=Cf8s00Guxe4″ /]

To ani zdaleka není jediná změna, která vás může stát kejhák. Chcete si přebít? Nemáte v inventáři připravený naládovaný zásobník? Smůla, musíte vzít kopičku nábojů a zásobník manuálně nabít. Což nepřítel pochopitelně uvidí, protože stejně jako v reálném světě se věci nedějí v inventáři, ale v rukou.

Všechno, co tedy budete dělat, od otevírání krabičky s náboji po samotné nabíjení zásobníků, uvidíte jak vy, tak vnější pozorovatel. Vývojáři šli dokonce do takových dálek, že po každém výstřelu z opakovací zbraně (např. pumpovací brokovnice) musíte příslušnou klávesou vyhodit vystřelený náboj a nabít nový, stejně jako byste to dělali při reálné střelbě.

Vzhledem k mnoha novým bojovým mechanikám nemohlo zůstat pozadu ani lootování. Všechny předměty, se kterými můžete přijít do interakce, budou lépe vidět, pokud do jejich blízkého okolí zamíříte svůj pohled. Už se tak nestane, že byste přehlédli nějakou cennou kořist.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=szQY4AW9sGg” /]

Inventář je pochopitelně u konzolové verze o něco jednodušší a přizpůsobený gamepadu. V rámci nového systému interakce s předměty v inventáři přibyly také quicksloty. Do nich můžete vložit věci, které máte po kapsách nebo na jiných dobře přístupných místech (např. taktických vestách apod.) a které můžete v nouzi okamžitě použít, aniž byste se prohrabávali celý batoh.

DayZ se nebezpečně přibližuje realitě a mně – jakožto příznivci postapokalyptického survivalu – se hodně líbí, jakým směrem se čeští vývojáři rozhodli hru posunout. Otázka však je, kdy hra dorazí v plné verzi na PC, XONE a PS4. Zásadní update 0.63 pro PC je zatím jen na testovacích serverech, ostrého provozu by se měl dočkat ještě letos stejně jako beta. Kompletní hra vyjde někdy v první polovině příštího roku.

Čtěte také: Omrzel vás Battlefield? Ambiciózní online řežba World War 3 chce být jeho drsným nástupcem

[arve url=”https://youtu.be/k_uMDtX2k0Y” /]

Source :
Vlastní
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WStoMi

Už jsem psal na jiném serveru.. Tak dlouho čekám na DayZ až jsem se dočkal SCUMu….

1
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X