Domů » Články » Herní novinky » Herní veletrhy » E3 » E3 2019 » Deathloop: Nově připravovaná hra od tvůrců Dishonored

Deathloop: Nově připravovaná hra od tvůrců Dishonored

Poměrně překvapivé bylo oznámení nové hry na E3 konferenci Bethesdy, od francouzského studia Arkane Lyon, které stojí za sérií Dishonored a Prey. Datum vydání ani příliš detailů jsme se sice nedozvěděli, pojďme si ale představit to málo, co víme.

Deathloop je chystaná akční hra z pohledu první osoby, která bude podle jejích tvůrců velmi odlišná od všeho, co nám doposud nabídli. A jelikož se jejich Dishonored a Prey těší velké oblibě, očekávání nejsou malá. Na stagi E3 konference nám hru představil Dinga Bakaba, game director v Arkane Lyon, a spolu s ním Sébastien Mitton, který má na starost estetickou stránku hry. Podle jejich slov se můžeme těšit na inovativní, stylovou hru. „Deathloop kombinuje propracovaný příběh s pečlivě navrženými levely a samozřejmostí je gameplay typický pro Arkane, kdy k jakékoliv situaci můžeme přistoupit svým vlastním způsobem,” dodává Bakaba. Představený teaser nám sice ukázku přímo ze hry nepřinesl, máme ale díky němu alespoň částečnou představu, co nás může čekat.

Hra se bude odehrávat na mysteriózním zmrzlém ostrově Black Reef a hlavními protagonisty budou dva nájemní zabijáci Colt a Juliana, co si půjdou po krku. To by znělo celkem obyčejně, nicméně přidejme k tomu fakt, že dle traileru se všichni na ostrově nachází v jakési časové smyčce, oba charaktery disponují nadpřirozenými schopnostmi a mají v plánu se svým osudem na ostrově naložit odlišně a máme zaděláno na zajímavou zápletku! Estetická stránka hry taktéž vypadá slibně, Francouzi prostě tohle umí. Vždyť Dishonored a její skvělá atmosféra je toho důkazem.
Všechno to vypadá velice slibně a budeme se těšit na nové informace o tomhle chystaném díle. Zdá se, že hry se jen tak brzo nedočkáme, žádné oficiální datum vydání ale ještě nebylo stanoveno. Ani nevíme, jestli ve hře bude multiplayer (tématika dvou asasínů jdoucích si po krku by v multiplayeru zněla lákavě) či na jakých platformách hra bude dostupná. Na to vše si budeme muset ještě počkat, ale věříme, že to bude stát za to.