Domů » Články » Herní novinky » Vesmírné rogue-like RPG Deep Sky Derelicts se brzy dočká plné verze. Drsná hratelnost má hrát prim

Vesmírné rogue-like RPG Deep Sky Derelicts se brzy dočká plné verze. Drsná hratelnost má hrát prim

Drsná komiksová vesmírná odysea

Karetních her není nikdy dost a v poslední době nestačí mít jen obyčejnou CCG ve stylu Hearthstone. To si uvědomili i vývojáři Deep Sky Derelicts – komiksového mixu karetní hry a tahového RPG s rogue-like prvky, které připomínají třeba chválou ověnčený Darkest Dungeon. Finální verze se pomalu blíží, co nám tedy autoři ukázali na letošním Gamescomu?

V Deep Sky Derelicts se budete se skupinou gerojů prodírat gigantickými ztroskotanými vesmírnými loděmi, bojovat s mutanty či jinou havětí a sbírat cenný loot. A do toho hodně umírat. Bez toho by to prostě nešlo, jak už to v rogue-like žánru bývá na denním pořádku.

Na začátku si vyberete svoji partu hrdinů s různými statistikami v pěti skillech – weaponry, tech, medical, scavenging a mental. Po vytvoření skupinky dobrodruhů se pohodlně uvelebíte ve vesmírné stanici, která vám poslouží jako druhý domov, u baru si vyzdvihnete svůj první kontrakt a rovnou můžete vyrazit za lootovaním havarovaných lodí.

Prostory lodí, kořist a monstra v nich jsou náhodně generovány a na první pokus určitě neprozkoumáte celou loď – máte totiž omezenou energii pro vykonávaní akcí. Ta slouží na pohyb po místnostech, skenování prostoru, bojování s nepřáteli a hlavně úspěšný návrat na stanici. Nepozorné hospodaření s energií se vám tedy může hrubě vymstít.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=V1Z4Rw9hRxI” /]

Největším nebezpečím jsou ale všudypřítomní roboti, krysy a jiné vesmírné nestvůry. S nimi bojujete hraním karet v tahovém módu po vzoru Final Fantasy. Každý váš útok, obrana, buff nebo heal ujídá z vaší energie, která vás drží při životě. Kvůli tomu je potřeba neustálé situaci přehodnocovat, protože jakmile si ji neuhlídáte a zabloudíte příliš hluboko, zůstanou z vaší party jen prach a kosti.

Po úspěšném návratu na stanici přichází na řadu vylepšování vašich postav a vybavení. Každý geroj má svůj vlastní jednoduchý strom dovedností, ve kterém si na každé úrovni odemkne jednu ze dvou schopností. Místní obchodník vám s radostí prodá nové karty, štíty, zbraně a mnoho jiných nástrojů. Ty je třeba neustále obměňovat, vylepšovat a přizpůsobovat novým nástrahám.

Pro delší pobyty mimo stanici je taktéž vhodné vylepšovat skener na prozkoumávaní místností a zásoby energie. Obecně vzato je ale možností a aktivit tolik, že prvních pár výprav ani nebudete vědět, kde vám hlava stojí. Stojí ale rozhodně zato se pomaličku obeznámit s jednotlivými prvky hry a postupně se prodírat hlouběji a hlouběji do temnoty vesmíru.

Deep Sky Derelicts je již dostupný na Steamu v předběžném přístupu za velmi přijatelných 15,99 euro. Pevně doufáme, že po obrovském boomu popularity Slay the Spire se hra dočká podobného úspěchu, protože potenciál tady rozhodně je. Plná verze vyjde 26. září tohoto roku, tedy již za necelý týden.

Čtěte také: Ze zombie akce je narativní sandbox. Dying Light 2 vsází na těžká rozhodnutí a vylepšený parkour

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=YPwj_wpbaSs” /]

Source :

Vlastní

X