Backstage: DeeThane pořádá charitativní stream pro Denisku

Streamer, komentátor a raper Damien Dante alias DeeThane se i tento rok rozhodl udělat charitativní stream. Tentokrát na pořízení asistenčního psa pro Denisku, která od narození trpí dětskou mozkovou obrnou.

„Každý rok na Vánoce se snažíme udělat nějaký projekt, nějakou sbírku, nebo prostě využít moje infuencerství k tomu, abychom někomu pomohli. Ta částka, která je potřeba za asistenčního psa zaplatit je 170 000 korun. Já nepředpokládám, že vybereme celou částku, ale čím víc vybereme, tím míň bude muset maminka Denisky shánět jinde.“

Když rodina zjistila, že po třech klucích čekají holčičku, měli obrovskou radost. Celé těhotenství probíhalo naprosto v pořádku. Během přirozeném porodu však nastaly komplikace. Paní Evu převezli na operační sál, kde se po napojení na přístroje zjistilo, že holčička nedýchá. Její mozek byl bez kyslíku dlouhých pět minut. Po císařském řezu proběhla resuscitace, Denisku napojili na přístroje a čekalo se. To, co se stalo se maminka Denisky dozvěděla až za 3 dny.

„Začátky byly těžké, po propuštění z nemocnice jsme začali s Vojtovou metodou. Vzhledem ke všem těm komplikacím jí byla diagnostikována Spastická kvadruparéza – dětská mozková obrna. Lékaři říkali, že Deniska po tak těžkém porodu nebude ani vnímat, že nebude vidět, slyšet. Ve třech letech, když Deniska měla horečku a virózu, měla svůj první epileptický záchvat. Po něm byla v komatu a byla oživována. Byly doby, kdy měla až 700 záchvatů denně. Byla neustále v křečích, nejedla, nepila. Potkali jsme se s lidmi, kteří mají syna s podobnou diagnózou, kterým pomohla alternativní léčba. Já jsem okamžitě kontaktovala Ajurvédské centrum v Kroměříži, konkrétně paní Ritu Oprchalovou a řekla jsem našemu neurologovi, že chci zkusit cokoli, abych dcerce pomohla. Alternativní léčba hodně pomohla, problém je, že stát při této léčbě nijak finančně nepomáhá. Do Kroměříže jezdíme každý týden. Jeden den vyjde na 4000 korun. Čím víc dní za sebou Deniska terapii absolvuje, tím větší pokrok je na ní vidět,“ říká maminka Denisky ve videu.

Asistenční pejsek by Denisce pomohl jak po psychické stránce, tak vykonávat různé úkony, které jsou pro jiné lidi samozřejmostí. Pejsek je také cvičený na to, aby upozornil když se dítěti něco stane, nebo je schopný rozpoznat přicházející epileptický záchvat ještě předtím, než propukne.
Pořízení asistenčního pejska stojí 170 000 korun, stát nepřispívá nic. Pes se rok cvičí danému dítěti na míru jeho potřebám.

„Děkuji všem co přispějí jakoukoli částkou. Všem co přispějí ke splnění jejího snu, který už má 7 let.
Moc si pejska přeje.“
vzkazuje maminka Eva.

This slideshow requires JavaScript.

Stream proběhne v sobotu 22.12.2018 od 08:00 – 24:00 hodin
na kanále


https://www.twitch.tv/deethane

08:00 – 09:00 INTRO – START A ÚVOD
09:00 – 11:30 CS:GO  feat. Bladeito & Twitch Stars
12:00 – 16:00 ARMA 3 feat. Prof, Piraj, Dartus95, Kubas Emsikof & Friends
16:30 – 18:00 LEAGUE OF LEGENDS Gold Tryhard feat. Xnapy
18:30 – 20:00 GTA ONLINE feat. MenT
20:30 – 22:00 RAINBOW 6 SIEGE 
22:30 – 23:30 FORTNITE
23:30 – 00:00 PŘEŽITÍ A KONEC

LuxuryLady
Neúprosná moderátorka Twitch a Youtube kanálů, fanatická hráčka Zaklínače, neúnavná sledovatelka Marvel filmů, začínající cosplayerka a vášnivá sběratelka zbytečného merche.