Denuvo má problém. U RE7 byl prolomen za pouhých pět dnů

Ztrácí (ne)populární protipirátská ochrana na síle?

Již od počátku hraní se vydavatelé snaží svůj software ochránit před neplatícími hráči. Vše začalo zadáváním slov nebo vět z manuálu, poté přišla ochrana přes CD a DVD, nyní jsme ve zlaté době Steamu a jeho menších soupeřů. Pochopitelně to některým vydavatelům nestačilo, proto sáhli po protipirátské ochraně Denuvo.

Nejnovější DRM se chlubí tím, že jejich ochrana je tou nejlepší na trhu. Stávajícím rekordem je RPG Lords of the Fallen, které cracknutí odolávalo 272 dní. Služby Denuva využívaly i další stovky her, většinou ale ochrana vydržela jen v úvodních měsících, kdy byly prodeje nejvyšší.

Zdá se ale, že dnům nejodolnější protipirátské ochrany na světě odzvonilo. Denuvo mělo ochránit čerstvě vydaný horor Resident Evil 7, bohužel úspěšnost je oproti Lords of the Fallen minimální. K vydání cracku stačilo počkat pět dnů.

V porovnání s dalšími pokusy o prolomení nechvalně známé ochrany jde o rekord. Vloni podobný zářez oslavil hacker s přezdívkou Voksi, tehdy ovšem nešlo o prolomení ochrany jako takové – pouze využil díry na Steamu. Proto v případě Resident Evilu 7 jde o poměrně šokující událost, především teda pro vydavatele her.

Zda se Denuvo blíží ke konci svého života, nebo se jedná o chybu na straně Capcomu, se zatím neví. Avšak vývojáře protipirátské ochrany nečeká lehké období, podobné selhání jejich DRM se objevilo poprvé.

Čtěte také: Stolní Warhammer pod palbou ochránců zvířat. Žádají odstranění kožichů
Čtěte také: Hacker obešel ochranu Denuvo, zahrál si tak nový DOOM a další „neprolomené“ hry

Zdroj:

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.