Domů » Články » Desátou Rainbow Six Siege Pro League opanovalo Natus Vincere

Desátou Rainbow Six Siege Pro League opanovalo Natus Vincere

Podzimní finále druhé letošní světové Rainbow Six Siege Pro League vyhráli mistři z Evropy Natus Vincere. Turnaj měl dvojnásobný prize pool oproti finále deváté sezóny, které se na sklonku letošního jara konalo v Miláně.

V pořadí již desáté grand finále Rainbow Six Siege Pro League proběhlo tento víkend v japonském městě Tokoname – vůbec poprvé v zemi vycházejícího slunce. O titul bojovali ti nejlepší z nejlepších, ze čtyř kontinentálních lig (vždy po dvou postupujících týmech, tedy v celkovém počtu osm finálových týmů). Za Severní Ameriku se z prvního místa kvalifikoval tým DarkZero Esports a z druhého Team Reciprocity. Do finálového pavouka se z Jižní Ameriky probojoval na první příčce FaZe Clan v závěsu s Ninjas in Pyjamas. Z Evropy se jako místní šampioni kvalifikovali Natus Vincere a vicešampioni Giants Gaming. A finálovou osmičku uzavřeli borci z Asie a Pacifiku Aerowolf a z druhého místa Wildcard Gaming. Na highlighty z finále se můžete podívat ve videu níže, pořízeném díky SiegeGG

Celý turnaj měl napínavý průběh, jelikož se do celosvětového finále nepovedlo probojovat obhájcům titulu Team Empire (a nejen jim, do finálových soubojů se znovu od jarního finále v Miláně podívali pouze FaZe Clan a DarkZero Esports). Dark Zero měli k vítězství nakročeno již od začátku suverénními výhrami 2:0, a to jak v osmifinále s FaZe Clan, tak v semifinále proti Aerowolf. Jejich krasojízdu nicméně zastavili, zrozeni pro vítězství, Natus Vincere. DarkZero nedali svoji kůži zdarma, ale nakonec podlehli tlaku Natus Vincere na mapě Consulate i Coastline. S finálovým vítězstvím 2:0 si tak ovace a největší část prize poolu, která tuto sezónu byla 628 000 USD (něco málo přes 14,5 milionu CZK), připsali evropští šampioni.

Během finále v Tokohame byli rovněž odhaleni noví operátoři pro operaci Shifting Tides. Událost doprovázely také komplikace, kdy člen týmu FaZe ion nebyl vpuštěn do Japonska, kvůli turistickému vízu, které omylem zařídila ESL. Státní úředníci měli problém esportovce pustit do země, jelikož účast na světovém šampionátu se podle tamních zákonů nepočítá jako turistika. Letošní profi sezóna je tak u konce, a my se můžeme jen těšit na Rainbow Six Siege Invitational 2020, coby otvírák příštího roku. Turnaj bude probíhat 14. – 16. února. 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X