Designérka Portalu přešla do EA. Bude pracovat na Star Wars hře

Motive Studios přijalo do týmu talentovanou posilu

Herní designérka Kim Swift, která se proslavila především svou prací na Portalu a Left 4 Dead, přechází pod křídla Electronic Arts – konkrétně k Motive Studios, kde se má věnovat doposud neupřesněnému titulu. Připojí se tak k takovým špičkám ženské vývojářské ligy, jako je Jade Raymond nebo Amy Hennig. 

Jelikož Kim Swift pracovala od roku 2005 do 2009 pod společností Valve, dostala se k titulům jako Portal, Left 4 Dead, Left 4 Dead 2 nebo Half-Life 2 (epizoda jedna i dva). Po čtyřech letech se designérka od týmu odtrhla a pod záštitou Airtight Games se podílela na vývoji Quantum Conundrum.

Nyní Electronic Arts hrdě hlásá, že se herní designérka stala jejich součástí, ale o projektu, kterému se bude v budoucích měsících věnovat, nepadla bohužel ani zmínka. K příchodu nové posily se vyjádřila i Jade Raymondová, klíčová postava a zakladatelka Motive Studios.

„Kim přichází s působivým životopisem, který přesahuje i její práci ve Valve. Magazín Forbes ji zařadil mezi nejúspěšnějších třicet lidí pod třicet let v oblasti videoher a aplikací a byla součástí vývojářského týmu, jenž získal ocenění za nejlepší herní design, nejlepší inovaci a nejlepší hru roku v udílení cen Game Developers Choice Awards.“

Už nyní ale není žádným tajemstvím, že studio Motive a ženská dvojice Raymond a Hennig pracují na neoznámené Star Wars hře, která se možná na letošním EA Play dočká svého odhalení po boku Star Wars: Battlefront 2.

Čtěte také: Gabe Newell za Valve: „Stále pracujeme na několika singleplayerových hrách“

Zdroj:

PCGamer

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.