Domů » Články » Designérka Portalu přešla do EA. Bude pracovat na Star Wars hře

Designérka Portalu přešla do EA. Bude pracovat na Star Wars hře

Motive Studios přijalo do týmu talentovanou posilu

Herní designérka Kim Swift, která se proslavila především svou prací na Portalu a Left 4 Dead, přechází pod křídla Electronic Arts – konkrétně k Motive Studios, kde se má věnovat doposud neupřesněnému titulu. Připojí se tak k takovým špičkám ženské vývojářské ligy, jako je Jade Raymond nebo Amy Hennig. 

Jelikož Kim Swift pracovala od roku 2005 do 2009 pod společností Valve, dostala se k titulům jako Portal, Left 4 Dead, Left 4 Dead 2 nebo Half-Life 2 (epizoda jedna i dva). Po čtyřech letech se designérka od týmu odtrhla a pod záštitou Airtight Games se podílela na vývoji Quantum Conundrum.

Nyní Electronic Arts hrdě hlásá, že se herní designérka stala jejich součástí, ale o projektu, kterému se bude v budoucích měsících věnovat, nepadla bohužel ani zmínka. K příchodu nové posily se vyjádřila i Jade Raymondová, klíčová postava a zakladatelka Motive Studios.

„Kim přichází s působivým životopisem, který přesahuje i její práci ve Valve. Magazín Forbes ji zařadil mezi nejúspěšnějších třicet lidí pod třicet let v oblasti videoher a aplikací a byla součástí vývojářského týmu, jenž získal ocenění za nejlepší herní design, nejlepší inovaci a nejlepší hru roku v udílení cen Game Developers Choice Awards.“

Už nyní ale není žádným tajemstvím, že studio Motive a ženská dvojice Raymond a Hennig pracují na neoznámené Star Wars hře, která se možná na letošním EA Play dočká svého odhalení po boku Star Wars: Battlefront 2.

Čtěte také: Gabe Newell za Valve: „Stále pracujeme na několika singleplayerových hrách“

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X