Konzolový hit Destiny 2 nejspíše vyjde i na PC

O práci na Destiny 2 se už nějakou dobu ví a původně jsme se měli do světa budoucnosti vrátit už tento měsíc, bohužel bylo vydání o rok odloženo.

Destiny je jednou z nejlépe prodávaných her pro aktuální generaci konzolí. Není tedy divu, že vývojáři ze studia Bungie už pár měsíců pilně pracují na plnohodnotném pokračování. Pro něj už v roce 2014 plánovali řádná vylepšení, včetně vydání hry na PC. Prý.

Díky tomu by mohli oslovit obrovské množství hráčů, kteří se chtěli do světa Destiny ponořit už v roce 2014 a bez konzole k tomu neměli šanci. Nemluvě o nových funkcích, jež kvůli omezením ze stran Sony a Microsoftu nebyly dosud možné.

Vydání Destiny 2 na PC by potěšilo všechny strany, bohužel to ještě není úplně jisté. O pracích na počítačové verzi se nejdříve zmínil uživatel na fóru NeoGAF a následně podobné informace přinesl i web Kotaku. Obě zprávy pochází z anonymních zdrojů, které údajně pracují v Activision, takže berte jejich pravost zatím s rezervou.

Kromě PC verze se objevilo i několik dalších novinek. Na vývoji se nově podílí i studia High Moon a Vicarious Visions, aby pomohla více jak 750 zaměstnancůmBungie. Pomoc z dalších studií bude určitě potřebná, Destiny 2 by se od prvního dílu mělo v mnohém lišit. Bungie původně plánovalo přímo navázat na první díl. Z toho údajně sešlo a příběh i zasazení v Destiny 2 by měly být naprosto odlišné. Podle jednoho ze zdrojů by se tak měly napravit velké chyby prvního dílu.

Snad se tedy spekulace potvrdí a Destiny 2 tak v příštím roce vyjde vedle Playstation 4 a Xbox One i na PC. Nedávno se konzolisté mohli dočkat velkého DLC Rise of Iron.

Čtěte také: Rozdýchá vaše PC bitevní vřavu v Battlefieldu 1?

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.