Bungie vypnulo tajný XP systém v Destiny 2. Hráče „okrádal“ až o 95 % zkušeností(1 minuta čtení)

Komunita radí, vývojáři (splašeně) poslouchají

Destiny 2 brzy oslaví tři měsíce od vydání, v případě PC pouhý měsíc. Jelikož se jedná o čistě multiplayerovou záležitost, komunita i vývojáři jsou aktivnější než kdy předtím. Hráči jsou navíc od přírody zvídavá stvoření, díky tomu si všimli tajného XP systému. Ten mohl jejich zisk zkušeností skrouhnout až o 95 %.

Vše začalo již tradičně na redditu. Komunita si tam všimla, že po dosažení 20. levelu hra udělovala mnohem nižší množství zkušeností. Čím rychleji hráč XP sbíral, tím vyšší omezení systém připravil. V extrémních případech šlo právě o 95 %, běžně se ale pohybovalo kolem poloviny.

Hráči si systému všimli díky nepřesnostem mezi reálným ziskem zkušeností a zobrazeným množstvím. Bungie se dlouho neošívalo, hráčům se omluvilo a systém deaktivovalo. XP jsou teď udělovány správně, ať už jde o kompetitivní zápasy nebo grindování veřejných eventů.

Bohužel Bungie nevysvětlilo, proč byl systém do hry implementován. Komunita spekulovala, že s ním chtějí vývojáři natlačit hráče do placení za lootboxy. Hraním je totiž lze získat až po levelu 20. Activision a Bungie si tak možná vzali příklad z EA a Star Wars: Battlefront 2. Na další reakci vývojářů i vydavatele se zatím čeká.

Čtěte také: Star Wars: Battlefront 2 trpí nízkými prodeji. Vyjádřil se i Lucasfilm

Source :

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.