Domů » E3: Děsy a běsy nového Doomu ve třech videích

E3: Děsy a běsy nového Doomu ve třech videích

Bethesda na E3 předvedla staré triky v novém hávu.

Krev, vnitřnosti a skřeky nepřátel pár milisekund předtím, než se rozprsknou v červený sajrajt všude po zemi. Gameplay z připravovaného oživení legendární FPS Doom ukázal, že Bethesda rozhodně nechce nový díl vykolejit ze standardů série.

Základna na Marsu je obsazena démony a vypadá to, že jediný přeživší zástupce lidské rasy široko daleko jste právě vy. Osmero zbraní, jež budete mít k ruce pak efektně (i efektivně) pomůže vyvážit poměr lidské a démonické populace na rudé planetě.

Nejvýraznější novinkou jsou souboje na blízko, nebo lépe řečeno poprava nepřátel vlastníma rukama. Démon s podlomeným zdravím z důvodu přebytku olova v žaludku přestane bojovat a slabě zasvítí, což je pokyn pro rychlé provedení milosrdné eutanazie, ať už zlomením vazu či rozdupnutím lebky.

Trailer


Animací je celá řada, některé zaberou sotva vteřinu, jiné se, zejména u větších monster, protáhnou na několik sekund. Popravy démonů reagují ve videu i na okolní prostředí a situaci, tudíž pokud se nebožák opírá o zábradlí, je skopnut dolů. Přistání na démonově hlavě pak také ústí v odlišnou scénu, něž když stojíte u jeho nohou.

Ten pravý guláš ale přichází až nalezením motorové pily, jež démony krájí s jemností zkušeného majitele kebabového bistra. Ukázka dále předvedla klasickou brokovnici, dvouhlavňovou brokovnici, plasmovou pušku i raketomet a samozřejmě BFG.

Ze zabitých nepřátel vypadává munice i doplňovače zdraví, což zdatně udržuje hektické tempo soubojů. Samotné armády pekla jsou zastoupeny starými dobrými kousky v podobě hordy impů, ale i ikonickým Cyberdemonem.

Gameplay


Videa zatím dávají tušit, že oproti poslednímu, třetímu dílu prošla velkou změnou stylizace hry. Ubylo temnoty i hrůzu nahánějících pasáží a Mars i peklo se o něco prosvětlily. Tvůrci by se také chtěli víc zaměřit na multiplayer, který si vysloužil vlastní trailer. V něm budou dostupné všechny vychytávky ze singleplayeru a navíc přibudou i jakési portály a možnost kosit protihráče v kůži démona.

Poslední zajímavou informací je přítomnost editoru map Snapmap zabudovaném přímo ve hře. Měl by nabídnout ajk příjemné prostředí pro amatéry, tak profesionální nástroj pro zkušené modery.

Jednotlivé upravené mapy půjde stiskem jediného tlačítka vyzkoušet nebo rovnou poslat do světa. Víceméně už Shadow Warrior (více) a Rise of the Triad (méně) předvedly, že FPS řežby ze staré školy mají na herním trhu své místo. Doom svoje kvality vyjeví na jaře příštího roku majitelům novější generace konzolí a samozřejmě PCčkářům.

 

Gameplay Multiplayer


Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na