Akce podle polské novely. V Devil’s Hunt budete bojovat s nebem, peklem i vlastní myslí

Polská studia v posledních několika letech vyplodila celou řadu větších i menších povedených her. Varšavské studio Layopi Games nechce zůstat pozadu a na Gamescomu nám ukázalo nové záběry z jejich chystané akce Devil’s Hunt, v níž si přijdeme na pořádné peklíčko. Snad ne hratelnostní.

Desmond – napůl démon, napůl člověk – je postaven před dvěma velkými konflikty. Prvním je věčná válka mezi nebem a peklem, v níž hraje významnou roli a může výrazně ovlivnit její průběh. Druhým je pak souboj odehrávající se v jeho vlastní mysli, která se snaží vypořádat se svou démonickou stránkou. Hlavní postava tak neustále komíhá mezi dvěma strany nekonečného konfliktu.

Jeho dosavadní život se kompletně obrátil naruby a najít v něm správný balanc nebude jednoduché. Proto budete neustále střídat tři velice odlišné lokace – peklo plné hříšných duší, moderní americké velkoměsto, ve kterém Desmond žije, a záhadné starobylé místo.

Ať už se přikloníte na jakoukoliv stranu, své protivníky budete mlátit podobně jako v Devil May Cry nebo Bayonettě. Hra je ale podstatně pomalejší a každý úder má slušnou váhu. Repertoár útoků plní klasické lehké a těžké údery, úskoky zachraňující váš kejhák, zakončovací výpady na rozproudění krve a čtyři speciální démonické schopnosti. Ty nabízejí zajímavé zpestření a při postupném odemykání nových schopností, úderů a komb by mohly vytvořit slušně rozmanitý bojový systém.

Naneštěstí si ale myslím, že je Devil’s Hunt pomalejší, než nakolik by mu to slušelo, a podle mě by nebylo od věci hratelnost o ždibec zrychlit a přitom i mírně vyladit responzivnost ovládaní. Do vydání je ale ještě spousta času a klidně se může stát, že se celé schéma hratelnosti ještě několikrát změní, takže si z toho těžkou hlavu zatím neděláme.

Na rozhodování o osudu andělů a démonů si ještě budeme muset chvíli počkat. Devil’s Hunt by se měl ukázat někdy v druhé polovině příštího roku na platformách PC, PS4 a Xbox One.

Zdroj:

Vlastní

Zdenko Pikula
Veterán z Battleforce.cz, externista Skillzone.cz a tak trochu i vývojář.