Domů » Články » Diablo II se remasteru zřejmě nikdy nedočká

Diablo II se remasteru zřejmě nikdy nedočká

Po ohlášení remasteru Warcraft III svitla fanouškům naděje, že se Blizzard rozhodne reinkarnovat i své další tituly. O remasteru Diabla II se toho namluvilo už hodně, teď však konečně dostáváme vysvětlení, proč zřejmě nikdy nevznikne.

V rámci akce ExileCon 2019 promluvili o komplikovaném vývoji Diabla II jeho tři tehdejší autoři David Breivik, Max Schaefer a Erich Schaefer. Ti prozradili, že vývoj remasteru by byl velice náročný. Důvod je jednoduchý. Těsně před dokončením původní hry byla totiž smazána kompletní záloha zdrojového kódu a herních assetů. Vývojářský tým měl provést ještě zálohu druhou, ta však nebyla uskutečněna. Několik dní pak trvalo, než se vlastně vymyslelo, co dál.

Hra byla poté znovu převedena do funkčního stavu z testovacích verzí, které měli zaměstnanci doma. Ovšem díky této události se ze hry nezachovala žádná vývojová historie. Pokud by se tedy Blizzard rozhodl pro remaster Diabla II, musely by se všechny assety vytvořit od píky. To by bylo samozřejmě velice drahé a Blizzard nemá jistotu, že by vydělal. Diabla II v novém kabátu se tedy zřejmě nedočkáme, můžeme se ovšem těšit na Diablo IV, které bylo oznámeno na letošnímu BlizzConu.

Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X