Díky novému iOS 13 bude možné k iPhonu a iPadu připojit konzolové ovladače

Ovšem jen v případě, že vlastníte minimálně iPhone 6S

Společnost Apple na letošním WWDC 2019 stylově oznámila nový watchOS 6, tvOS 13 a iOS 13.

Navíc světu ukázali první pohled na Mac Pro 2019, jehož design připomíná struhadlo. K počítači samozřejmě potřebujete i obrazovku, kterou Apple odhalil také – jedná se o 32″, 6K monitor Pro Display XDR. Pokud byste o něj však měli zájem, budete si muset hrábnout velmi hluboko do kapsy, stojí totiž 115 tisíc korun.

Nová verze iOSu vyjde tento podzim a přinese s sebou hromadu nových funkcí. Jednou z nich je podpora ovladačů, které nemají licenci MFi. Pokud vám tahle zkrátka nic neříká, MFi znamená Made For iPhone – pokud tedy někdo chtěl, aby byl jeho ovladač kompatibilní s iPhony, musel si zaplatit solo licenci od Applu. Z tohoto důvodu dosud nešlo k telefonu připojit Dualshock a Xbox One ovladače. Tato funkce je proto velmi příjemnou novinkou hlavně pro hráče, kteří často cestují.

Apple s příchodem iOS 13 slibuje menší velikost aplikací a rychlejší stahování z App Storu. Mobilní hry i aplikace by se dokonce měly spouštět až dvakrát rychleji! Můžeme se těšit rovněž na očekávaný Dark Mode, aby nám obrazovky konstantně nevypalovaly oči, když uprostřed noci rozsvítíme displej telefonu.

Svikr
Spadl jsem do videoher už ve školce, od té doby mě nepustily ze sklepa. Miluju hack and slashe, beat 'em up, FPSka, 90’s anime a občas si něco zahraju i na telefonu. K tomu všemu jsem strašně ukecaný sarkastický člověk se suchým humorem.