Domů » Články » Zajímavosti » Díky novému iOS 13 bude možné k iPhonu a iPadu připojit konzolové ovladače

Díky novému iOS 13 bude možné k iPhonu a iPadu připojit konzolové ovladače

Ovšem jen v případě, že vlastníte minimálně iPhone 6S

Společnost Apple na letošním WWDC 2019 stylově oznámila nový watchOS 6, tvOS 13 a iOS 13.

Navíc světu ukázali první pohled na Mac Pro 2019, jehož design připomíná struhadlo. K počítači samozřejmě potřebujete i obrazovku, kterou Apple odhalil také – jedná se o 32″, 6K monitor Pro Display XDR. Pokud byste o něj však měli zájem, budete si muset hrábnout velmi hluboko do kapsy, stojí totiž 115 tisíc korun.

Nová verze iOSu vyjde tento podzim a přinese s sebou hromadu nových funkcí. Jednou z nich je podpora ovladačů, které nemají licenci MFi. Pokud vám tahle zkrátka nic neříká, MFi znamená Made For iPhone – pokud tedy někdo chtěl, aby byl jeho ovladač kompatibilní s iPhony, musel si zaplatit solo licenci od Applu. Z tohoto důvodu dosud nešlo k telefonu připojit Dualshock a Xbox One ovladače. Tato funkce je proto velmi příjemnou novinkou hlavně pro hráče, kteří často cestují.

Apple s příchodem iOS 13 slibuje menší velikost aplikací a rychlejší stahování z App Storu. Mobilní hry i aplikace by se dokonce měly spouštět až dvakrát rychleji! Můžeme se těšit rovněž na očekávaný Dark Mode, aby nám obrazovky konstantně nevypalovaly oči, když uprostřed noci rozsvítíme displej telefonu.

Source :
X
X