Domů » Články » Retro seriál: Dinosaurs

Retro seriál: Dinosaurs(3 minuty čtení)

„Nejsi máma!“ je jedna z nejznámějších hlášek z polozapomenutého amerického sitcomu, který byl zastíněn úspěšnějším seriálem Simpsonovi. I když tak vypadá, není a nikdy nebyl určen dětskému publiku, ať už kvůli vážným tématům nebo jednomu z nejdepresivnějších zakončení seriálu vůbec

Děj se točí kolem dinosauří rodiny Sinclairových – otce Earla, matky Fran a jejich dětí – Robbieho, Charlene a samozřejmě nejmladšího Dítěte. Později se k nim přidá i babička Ethyl poté, co Earl poruší tradici a odmítne svou tchýni shodit ze skály. Ano, tento seriál rozhodně není pro děti…

Ne, že by Earl měl tchýni rád, pouze vyslyšel přání rodiny, hlavně chytrého Robbieho, který často upozorňuje na nesmysly, boří předsudky a celkově nutí své okolí k zamyšlení. Škoda jen, že u dívek nemá takový úspěch, jaký by si přál. Jeho sestra Charlene je jeho pravý opak. Klasická puberťačka myslící jen na kluky, šminky a módu. Trápí ji jeden problém a to, že jí stále nenarostl ocas, symbol krásy u dinosaurů. Fran je klasická žena v domácnosti, přísná, ale milující matka. Dokáže srovnat do latě i svého manžela, jehož koníčkem je sledování televize. Je vám to povědomé? Earl ale naštěstí není takový prosťáček, jako Homer. Pracuje pro společnost WESAYSO, kde poráží stromy společně se svým nejlepším přítelem Royem. A nakonec tu máme to nejlepší, slavné Dítě, autora nejlepších hlášek a protagonistu mnoha památných scének. Vtipné je, že mluví nejméně ze všech postav a většinu času tráví ve své dětské židli. 

Sitcom pomocí komedie kritizuje lidskou společnost a upozorňuje na témata jako je rasismus, ničení životního prostředí nebo práva žen a někdy tak činí dosti černým až morbidním humorem. Další originální věcí jsou samotní dinosauři. Postavy ztvárňují pouze loutky z dílny The Jim Henson Company, kteří pracovali na titulech jako Temný krystal, Maska zrcadla, Labyrint nebo The Muppet Show. 

Hlasy postavám propůjčili například Stuart Pankin (Earl Sinclair), Jessica Walter (Fran Sinclair), Jason Willinger (Robbie) nebo Sally Struthers (Charlene). Seriál byl vysílán mezi lety 1991 až 1994 a má čtyři série.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X