Domů » Články » Zajímavý projekt – Divinity: Original Sin the Board Game

Zajímavý projekt – Divinity: Original Sin the Board Game

Pokud jste příznivci obou her Divinity: Original Sin, zpozorněte. Na Kickstarteru nyní probíhá kampaň na deskovku založenou na druhém díle. Možná, že se již brzy vrátíme do světa Rivellon. 

Dobrodružná hra od Lynnvander Studios je až pro čtyři hráče, které provede bohatým příběhem plným taktických soubojů a smysluplných voleb. Hráči se rozhodně nudit nebudou, jeden průchod hrou odhalí pouze dvacet pět procent obsahu celé deskové hry. 

Jak se hraje? Nejdříve si přečtete story book a na jeho základě si zvolíte postavy, jejich vlastnosti a charakterové rysy. Podle nich bude postava reagovat na svět kolem sebe. Příběhové volby hráče nasměrují do různých lokací. Zde přicházejí ke slovu karty s popisem míst, kam družina zamíří. Každý hráč si vylosuje jednu a její artwork mu poradí, co může čekat. Připadla na něj louka plná květin nebo odpudivě vypadající bažina? Tyto karty také určují, zda bude na skupinu čekat bohatý loot nebo pasti a souboj. 

Ten se samozřejmě odehrává v tazích, každá postava má k dispozici určitý počet akčních bodů (AP – action points) pomocí níž se pohybuje, vrhá kouzla nebo bojuje. Většina schopností ale vyžaduje určitý čas na regeneraci, takže se musí používat s rozmyslem. Samozřejmostí je používání elementů, kdy jeden hráč může nepřítele namočit a druhý ho zmrazit tak, že nebude schopen pohybu nebo do něj udeřit bleskem, záleží na preferenci. Kombinace jsou důležité, ale pozor – protivníci je umějí používat také. 

Rozhodnutí, která uděláte, navíc mohou v budoucnu hrát roli při výrobě dalších rozšíření deskovky. Každá kopie má v sobě unikátní kód na jedno použití, díky němuž můžete své volby odeslat vývojářům z Lynnvander Studios. Chronicle System, jak se služba nazývá, jim díky nasbíraným informacím pomůže při tvorbě dalších příběhových rozšíření. Zachránili jste obchodníka a jeho rodinu před nájezdníky? V pokračování se možná dočkáte vděku a pomoci. Nebo pomsty, pokud jste zvolili opačné řešení. Pokud vás projekt zaujal a chcete se dozvědět více informací, můžete zde do 20. prosince.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X