fbpx

Dark Souls 3

PC PS4 Xbox One
Sledovat
9

Nářez

V DLC Ashes of Ariandel pro Dark Souls 3 naznačuje přítomnost starých známých

Přerostlý vlk? Sněžná víla s pořádnou kosou? Vítejte zpět v "obraze"

Je to zvláštní, ale jestli na Dark Souls 3 něco zbožňujeme, tak styl vyprávění. Hra vlastně o příběhu řekne velice málo a většinu souvislostí si musíte sami domýšlet na základě několika indícií. Japonské studio From Software živí diskuze indiciemi již celou sérii Dark Souls a DLC pro třetí díl nebude žádnou výjimkou.

Kdo hrál první díl skvělé (a obtížné) RPG akce, jistě navštívil lokaci Painted World of Ariamis – pochmurný zasněžený svět ukrytý uvnitř obrovského obrazu v Anor Londu. Malba sloužila jako vězení pro Priscillu, kříženku dračí a božské krve a nepovinného bosse lokace. Hráči si ji pamatují nejen díky jejímu huňatému ocásku, ale jejímu legendárnímu tvrzení, že její svět je plný míru a hodných obyvatel. Což v kontrastu s hordou nemrtvého svinstva a otravných harpyjí, které vám neustále jdou po krku, nezní nikterak přesvědčivě.

Přímo Priscilla se ale ve hře neobjeví. Asi, těžko říct. V gameplayi z Tokyo Game Show, který si můžete prohlédnout níže, se v rychlosti mihne tajemná slečna, ne nepodobná právě nešťastné polobohyni. Kosu má, ledové útoky umí, jen je o něco menší a chybí ocásek. Už Dark Souls 3 se dočkal několika velkých návratů a jelikož se hra odehrává v univerzu, který neustále běží v cyklu a kde je smrt jen pouhý můstek do další etapy, je možné, že se Priscilla dočkala nějaké nové (a lidštější) formy.

Fanoušky nenechalo chladnými ani přítomnost přerostlého vlka, který je nechá vzpomenout na smutný osud rytíře Artoria a jeho věrného vlka Sifa. Ačkoliv hafan ve videu nedrží v puse bizarně velký meč, jeho útoky i pohyb jako kdyby z oka vypadly předchůdci z prvního dílu. Souvislost? Uvidíme.

Gameplay toho samozřejmě nabízí mnohem více. Dočkáme se tuny zajímavých protivníků, od ledem prošpikovaných nemrtvých po bílé rytíře a přerostlé vikingy. Dle všeho bude bossem samotná Ariandel, či spíše to, co z ní zbylo – ohavná mrtvá schránka, poháněná nenávistí a posledními plameny drahocenného ohně, kolem kterého se točí celý příběh Dark Souls.

DLC Ashes of Ariandel vychází 25. října pro všechny velké platformy současně, samo sebou bude třeba vlastnit základní hru.

Čtěte také: Chlapík porazil prvního bosse v Dark Souls 3 pomocí taneční podložky

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz