Domů » Články » Dle spekulací bude mít PlayStation 5 zpětnou kompatibilitu se všemi předchozími generacemi

Dle spekulací bude mít PlayStation 5 zpětnou kompatibilitu se všemi předchozími generacemi

Zpětná kompatibilita. Někteří hráči ji vítají a někteří jsou rádi, že stačí hrát nové hry. Pravdou ale je, že Xbox One, který byl kompatibilní s některými tituly z prvního Xboxu a Xboxu 360, u mnohých právě díky této možnosti vyhrál. U nové generace byla již zpětná kompatibilita potvrzena, alespoň se současnou generací. Nyní se však objevily spekulace, které by mohly hrát ve prospěch PlayStation 5.

Opakuji, že se jedná o spekulaci a je tedy důležité následující zprávu brát s rezervou. Zpráva pochází od Youtubera Hip Hop Gamer Show, který ve svém pořadu tvrdí, že PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní se všemi generacemi této konzole. To znamená, že můžete oprášit své staré hry z PS1, PS2 i PS3 a nemusíte řešit jak zapojit ty první dvě do nové televize. I když je jeho pořad celkem kontroverzní, v minulosti již Hip Hop Gamer přinesl několik informací, které se potvrdily. U této spekulace tvrdí, že jeho zdroje jsou velice spolehlivé a jedná se tedy o hotovou věc. Hry by navíc měly mít díky remaster enginu lepší grafiku. Stejně tak tomu je nyní u Xbox One X, kde například první Forza vypadá opravdu skvěle.

Sony se údajně tímto zabývá od roku 2012, kdy koupila cloudovou službu Gaikai. Tato služba se poté částečně změnila v PlayStation Now, díky kterému je možné hrát streamované hry z PlayStation 3 na PlayStation 4 (u nás není tato služba bohužel dostupná). Jako poslední informaci Hip Hop Gamer uvedl, že u nové generace konzolí nás čeká podobný grafický skok, jako tomu bylo při přechodu z PlayStation 2 na PlayStation 3. Uvidíme tedy, zda se tyto informace potvrdí.

Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] zpětné kompatibilitě se toho napsalo už spoustu. Zatímco této generaci konzolí vévodí Xbox se svou kompatibilitou s tituly z Xbox 360 a […]

1
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X