Hysterie kolem násilných her se vrací. Donald Trump se sešel se zástupci herní scény

Americký prezident si prohlédl kompilaci ne úplně mírumilovných her

O dopadu videoher na mentální stav člověka se hovoří již od devadesátých let. Vždy ale bylo jasně prokázáno, že násilí ve hrách nemá na člověka takový vliv, jaký se jim občaspřipisuje. Přesto se jednou za pár let objeví vlna hysterie, kdy se toto téma probírá zase od začátku. Tentokrát se do debaty pustil i americký prezident Donald Trump.

Po hrozivém útoku na floridskou střední školu, kde zemřelo 17 osob, ve Spojených státech opět začala debata o zbraních, mentálním zdraví a bohužel i násilných titulech. A zatímco většina politiků se soustředí právě na první dvě témata, Donald Trump a pár dalších měli v hledáčku hry.

Do Bílého domu proto byla svolána schůzka, kam byli vedle zástupců herního byznysu pozváni i odpůrci násilných her. Naneštěstí již od začátku bylo jasné, která strana bude mít výhodu. A jak je vidět na videu níže, pro hráče to dobré zprávy neznamená.


Figurují v něm totiž ne zrovna nejmírumilovnější tituly. Nemalou část videa zabraly scénky ze série Call of Duty, včetně nechvalně proslavené mise No Russian z Modern Warfare 2. Světel reflektorů neunikl ani Sniper Elite 3, Fallout 4 či Dead by Daylight, tedy hry, kde se lidským kečupem rozhodně nešetří.

Zástupci herních gigantů jako Take-Two nebo ZeniMax se snažili argumentovat množstvím studií, v nichž se žádná souvislost mezi hrami a násilnostmi nenašla. Avšak Trump byl údajně po zhlédnutí videokompilace poněkud rozpačitý. Zástupci z anti-herní strany byli z jeho kritických reakcí pochopitelně nadšení.

Na konci setkání se žádný návrh na řešení neobjevil. Donald Trump zatím jasné kroky proti hrám neplánuje, ale situace se může kdykoliv změnit. Mluvčí Bílého domu navíc potvrdil, že se jednalo o první z mnoha schůzek.

Čtěte také: H1Z1 přešlo na free-to-play model. Veteráni dostanou speciální odměny

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.