Domů » Články » DOOM: Eternal soundtrack nemixoval Mick Gordon, spolupráci s Bethesdou ukončil

DOOM: Eternal soundtrack nemixoval Mick Gordon, spolupráci s Bethesdou ukončil(2 minuty čtení)

Nedávno spuštěný DOOM: Eternal měl nespočet kvalit. V první řadě to byl vynikající soundtrack, který již v případě předchozího dílu z roku 2016 dalece přesáhl hranice videoherního byznysu. Právě dynamičnost hudební stopy dodávala hře na působivosti a dokázala hráče nefalšovaně okouzlit. Tato neukotvenost má však i svou slabou stránku, a sice složitost převodu na klasický albový soundtrack. O to se podobně jako v roce 2016 chtěl postarat samotný skladatel Mick Gordon, Bethesda ale rozhodla jinak.

S výjimkou několika skladeb, mezi které patří například Meathook či Command and Control, najalo vedení společnosti Bethesda externí sílu, jež má za následek finální produkt. Skladatel Mick Gordon byl tímto od svého díla v podstatě odříznut. I tak se jedná o geniální skladby, avšak rozdíl mezi Gordonovým masteringem a podle některých fanoušků zfušovanou prací je propastný a pozná ho i nezkušený posluchač. Sám původní skladatel se od jím nemixovaných skladeb silně distancuje a poukazuje na jejich nedokonalost. K tomu se váže i jeho neochota se společností znovu spolupracovat.

Mick Gordon se posléze vyjádřil pro portál PC Gamer následovně: „Na svoji práci jsem opravdu hrdý. Je to vše, co dělám a co mám. Opravdu jsem do toho vložil své srdce i duši. Pochybuji, že spolu budeme znovu spolupracovat.”

Kromě restartu série DOOM stojí Mick Gordon se svými nástroji taktéž za novými díly akčních FPS Wolfenstein či úspěšné sólovce Prey. Pro společnost Bethesda a možné další díly kultovních DOOM her je ztráta takového umělce fatální chybou, která v očích mnoha hráčů nebude jen tak odpuštěna. Pokud bude Bethesda i nadále pokračovat v těchto tragických rozhodnutích, koleduje si o pořádný malér.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] edici hry, byli nemile překvapeni nízkou kvalitou mixu. Gordon od celé záležitosti dal ruce pryč a nyní je jasné, že s Bethesdou nejspíš nebude nadále […]

trackback

[…] studiu Bethesda to poslední dobou žije. Jako první jsme tu měli spor s Mickem Gordonem ohledně soundtracku k Doom Eternal a poté viceprezident pro marketing Pete Hines prohlásil, že ještě dlouho neuvidíme nic z The […]

2
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X