DOOM

PC PS4 Xbox One
Sledovat
9

Nářez

Doom se dočká dalšího filmu. Nejspíše zamíří přímo na Netflix

Dopadne to lépe než poprvé?

Historie filmů na motivy her není historií ani zdaleka veselou. Svou zásluhu na tom má i Doom z roku 2005, který – jak lze očekávat – nedosahoval kdovíjakých kvalit. Zato může překvapit fakt, že si v něm střihli hlavní role Karl Urban a Dwayne „The Rock“ Johnson.

Recenze tehdy moc přívětivé nebyly a to samé se dá říci i o zájmu diváků. Warner Bros. na snímku moc nevydělali a Doom se tak opět stal čistě herní záležitostí. S nedávným rebootem se ale opět rozvířily filmařské vody a Bethesda si plácla se studiem Universal.

Oznámení filmu přišlo netradičně na Twitteru od herečky Niny Bergmanové. Podle jejích slov za projektem stojí skvělý režisér, avšak samotné studio žádné informace přímo nezveřejnilo. Zato víme, že Doom dostala do rukou sekce, která pracuje převážně na filmech přímo pro DVD nebo streamovací služby. Filmová adaptace pekla tak možná zamíří přímo na Netflix.

Zda se do svých rolí vrátí The Rock nebo Karl Urban, jisté v tuto chvíli není, přesto to nebrání velkým spekulacím. Už oficiální Twitter účet hry si přímo z Johnsona dělá srandu. Snad se více detailů dozvíme brzy.

Čtěte také: Valve to s hrami myslí vážně. Koupil studio Campo Santo, která stálo za Firewatchem

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.